Lazio dhe Milani barazojnë, finalisti vendoset në San Siro

27.02.2019 04:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lazio dhe Milani barazojnë, finalisti vendoset në San Siro

Lazio dhe Milani kanë barazuar (0-0) në San Siro në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Kupës së Italisë.

Një ndeshje që sa i përket rasteve i takoi vendasve pasi tentuan portën disa herë.

Në minutat 25 dhe 27, Lazio kishte dy raste me Patric dhe Ciro Immobilen, por që nuk shënuan.

Bakayoko e Lulic . (Photo by Marco Rosi/Getty Images)

Lazio tentoi edhe tri herë tjera në pjesën e parë për të gjetur rrjetën. Milinkovic Savid dy herë dhe Parolo një herë ishin afër golit, por që Giggi Donarumma ishte në vend.

Pjesa e dytë nisi me një Milan më agresiv. Krzysztof Piatek tentoi në minutën e 50-të, po mbrojtësit e bllokuan gjuajtjen e tij.

Krzysztof Piatek . (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Më minutat 66 dhe 67, Lazio u kundërpërgjigj me Savic dhe Correa, por përsëri pa sukses.

Rastin më të mirë në ndeshje e kishte Immobile që nuk arriti të shënojë në minutën e 80-të.

Ndeshja u mbyll pa fitues dhe finalisti do të caktohet në ndeshjen kthyese që zhvillohet në San Siro. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Linja e re e smartfonëve Galaxy S10 paraqitet zyrtarisht në Tiranë

Linja e re e smartfonëve Galaxy S10 paraqitet zyrtarisht në Tiranë

Shkencëtarët zbulojnë një ‘xham’ që e shkatërron bakterin E.coli

Shkencëtarët zbulojnë një ‘xham’ që e shkatërron bakterin E.coli

Mbretëresha e Britanisë përdor për herë të parë Instagramin

Mbretëresha e Britanisë përdor për herë të parë Instagramin

Spitali i Mitrovicës dhe “Ariani Company” i shtojnë VALA-s 650 konsumatorë të rinj

Spitali i Mitrovicës dhe “Ariani Company” i shtojnë VALA-s 650 konsumatorë të rinj

Konsumimi i një gote vere apo birre në ditë rrit shtypjen e gjakut

Konsumimi i një gote vere apo birre në ditë rrit shtypjen e gjakut

Qëndroi në skajet e ndërtesës së lart, bëri ushtrime trupore përjashta kolonave (Video)

Qëndroi në skajet e ndërtesës së lart, bëri ushtrime trupore përjashta kolonave (Video)

Një problem sigurie në shfletuesin Chrome po përdorej në disa sulme kibernetike

Një problem sigurie në shfletuesin Chrome po përdorej në disa sulme kibernetike

Ish-eskorta: Nuk jam penduar. Bëja seks edhe me të moshuar

Ish-eskorta: Nuk jam penduar. Bëja seks edhe me të moshuar

Gruaja që nuk i njeh as fytyrat e familjarëve të saj diagnostikohet me një çrregullim të rrallë

Gruaja që nuk i njeh as fytyrat e familjarëve të saj diagnostikohet me një çrregullim të rrallë

Transformon fytyrën nëpërmjet grimit që të ngjajë me personazhet e filmave (Foto)

Transformon fytyrën nëpërmjet grimit që të ngjajë me personazhet e filmave (Foto)

Gmail Smart Compose vjen tek të gjithë telefonët Android

Gmail Smart Compose vjen tek të gjithë telefonët Android

Funksioni i ri i Google Maps u shpëton “kokën” shoferëve

Funksioni i ri i Google Maps u shpëton “kokën” shoferëve

E bëri nervoz duke e vënë në lojë me tortën e dasmës, dhëndri godet nusen – gati e rrëzoi për tokë (Video)

E bëri nervoz duke e vënë në lojë me tortën e dasmës, dhëndri godet nusen – gati e rrëzoi për tokë (Video)

Përdorimi i tabletave hormonale rrit rrezikun për Alzheimer

Përdorimi i tabletave hormonale rrit rrezikun për Alzheimer

Edhe aplikacioni Viber ka një “Dark Mode”

Edhe aplikacioni Viber ka një “Dark Mode”

I vuri zjarrin ndërtesës për t’u parë nga e ish e dashura si një hero – pesë vetë përfunduan në spital (Video)

I vuri zjarrin ndërtesës për t’u parë nga e ish e dashura si një hero – pesë vetë përfunduan në spital (Video)