Largimi nga Roma, De Rossi: E ndieja, por ma komunikuan vetëm të hënën

14.05.2019 20:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Largimi nga Roma, De Rossi: E ndieja, por ma komunikuan vetëm të hënën

Daniele De Rossi do të largohet nga Roma në fundin e këtij sezoni, duke mbyllur një kapitull të lavdishëm në skuadrën e futbollit italian.

Lojtari me më shumë ndeshje me fanellën verdhekuqe, pas Francesco Tottit, ul siparin e një aventure të pabesueshme pas 615 ndeshjesh, edhe pse – siç tha në konferencën e fundit për shtyp, – do të donte të kishte qëndruar më shumë.

“Ma komunikuan largimin vetëm të hënën, por e kisha kuptuar me kohë. Kam folur gjithmonë pak, sepse nuk doja të dëmtoja skuadrën. Por ndihem ende futbollist dhe do të vazhdoj të luaj, edhe pse s’e kam vendosur se ku. Nëse do të ishte për mua do të rinovoja kontratën, por nuk ishte në dorën time. Nëse kam ndonjë ndeshje peng në karrierë, është ajo mes Romës dhe Liverpoolit”, tha Daniele De Rossi, futbollist i Romës.

Daniele De Rossi debutoi më 25 janar të vitit 2003, në ndeshjen mes Comos dhe Romës, e që prej asaj kohe spikati me fanellën e kryeqytetasve, që i garantoi edhe Kombëtaren e Italisë për shumë vite./tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ministria e Infrastrukturës hesht përballë kërkesës për heqjen e monopolit në homologim

Ministria e Infrastrukturës hesht përballë kërkesës për heqjen e monopolit në homologim

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Policia me masa shtesë gjatë sezonit veror

Policia me masa shtesë gjatë sezonit veror

Kryeministri Haradinaj ka një apel të rëndësishëm për bashkatdhetarët

Kryeministri Haradinaj ka një apel të rëndësishëm për bashkatdhetarët

Shqipëria – 25 mijë euro për Bujanocin, Serbia 40 milionë për serbët e Kosovës

Shqipëria – 25 mijë euro për Bujanocin, Serbia 40 milionë për serbët e Kosovës

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Lajmi i fundit: Serbia thotë se pamundësoi pranimin e Administratës Tatimore të Kosovës në IOTA

Lajmi i fundit: Serbia thotë se pamundësoi pranimin e Administratës Tatimore të Kosovës në IOTA