Laptopët e rinj ThinkPad të Lenovo kanë 4 orë më shumë jetëgjatësi baterie

08.05.2019 16:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Laptopët e rinj ThinkPad të Lenovo kanë 4 orë më shumë jetëgjatësi baterie

Lenovo prezantoi ditën e sotme shtesat më të reja të linjës ThinkPad ku secili prej tyre ka jetëgjatësi të përmirësuar bateri dhe performancë më të lartë.

T495, T495s dhe X395 vinë me gjeneratën e dytë të procesorëve mobilë AMD Ryzen 7 Pro dhe grafikat e integruar Vega. Ekrani 14-inç Full HD me shkëlqim prej 400 nits vjen me teknologjinë Radeon FreeSync.

Lenovo thotë se blerësit mund të presin një jetëgjatësi më të lartë bateri, ose katër orë konkretisht si dhe performancë të shtuar me 18% krahasuar me gjeneratën e kaluar.

Gjithashtu vinë me funksione ekstra si performancë VoIP, mbrojtës ekrani, buton kamera, funksione të avancuar privatësie e shumë të tjera teknologji që u sollën në rangun e mesëm këtë fillim vit.

Me pak fjalë kompania i ka dhënë kësaj linje një përmirësim të dukshëm hardueri duke ruajtur ultra portabilitetin e laptopëve ThinkPad. Modeli 14-inë del në shitje në fund të muajit Maj duke filluar nga 939 dollarë.

Modeli 14-inç T495s dhe 13-inç x395 debutojnë në fillim të muajit Qershor me çmime fillestare prej 1,089 dollarë. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë