Lapsi qetëson dhimbjet e kokës

29.02.2016 13:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lapsi qetëson dhimbjet e kokës

Shumica e dhimbjeve të kokës shkaktohen nga stresi, ankthi, lodhja apo shqetësimet emocionale. Por në vend që të përdoren ilaçe të cilat sjellin dhe dëme të tjera anësore, disa ekspertë sygjerojnë që zgjidhja mund të jetë më e thjeshtë, duke vendosur një laps në mes të dhëmbëve.

“Dhimbjet e kokës janë të lidhura dhe me muskujt e nofullave dhe mbajta e një lapsi në mes të dhëmbëve i ndihmon muskujt e nofullës të relaksohen”, shpjegon doktoresha Jane Leonard.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gerrard: Liverpooli mund t’i bëjë ballë Real Madridit

Gerrard: Liverpooli mund t’i bëjë ballë Real Madridit

Facebook është duke ri-dizenjuar plotësisht Messenger për ta bërë atë sa më të thjeshtë

Facebook është duke ri-dizenjuar plotësisht Messenger për ta bërë atë sa më të thjeshtë

Vogëlushi qëndron jashtë dritares së katit të shtatë, kalimtarët e shokuar filmojnë ngjarjen (Video)

Vogëlushi qëndron jashtë dritares së katit të shtatë, kalimtarët e shokuar filmojnë ngjarjen (Video)

Dy shqiptarët në Eurovizion, prekin zemrat e të gjithëve me përshëndetjen speciale

Dy shqiptarët në Eurovizion, prekin zemrat e të gjithëve me përshëndetjen speciale

Raporti i ri nga WHO: Ajri i ndotur i vret mbi 7 milionë njerëz në vit

Raporti i ri nga WHO: Ajri i ndotur i vret mbi 7 milionë njerëz në vit

Milani e kërkon Wilsheren, Gattuso i impresionuar nga shpirti i tij luftarak

Milani e kërkon Wilsheren, Gattuso i impresionuar nga shpirti i tij luftarak

E nënçmuan, por la me gojë hapur gjithë audiencën

E nënçmuan, por la me gojë hapur gjithë audiencën

Formacionet e mundshme, Roma – Liverpool

Formacionet e mundshme, Roma – Liverpool

WhatsApp sjell stickers dhe video thirrje në grup

WhatsApp sjell stickers dhe video thirrje në grup

E mbani mend ‘Dajen fisnik’ të ‘Familja Moderne’, nuk mund ta besoni sa shumë ka ndryshuar

E mbani mend ‘Dajen fisnik’ të ‘Familja Moderne’, nuk mund ta besoni sa shumë ka ndryshuar

Zbulim i papritur: Askush s’e priste që kjo të fshihej brenda hundës së njeriut!

Zbulim i papritur: Askush s’e priste që kjo të fshihej brenda hundës së njeriut!

Marcelo i sinqertë: Po ishte penallti prekja ime e topit me dorë

Marcelo i sinqertë: Po ishte penallti prekja ime e topit me dorë

Aplikacioni kontrovers që mundëson zgjatjen e këmbëve dhe rritjen e gjoksit (Foto)

Aplikacioni kontrovers që mundëson zgjatjen e këmbëve dhe rritjen e gjoksit (Foto)

Pa pikë turpi, Blerona i poshton të pasmet në Facebook

Pa pikë turpi, Blerona i poshton të pasmet në Facebook

James e barazon rezultatin, por nuk feston

James e barazon rezultatin, por nuk feston

"Vajza e 500 trëndafilave" rrëfen jetën pas vdekjes së të fortit të Tiranës!

"Vajza e 500 trëndafilave" rrëfen jetën pas vdekjes së të fortit të Tiranës!