Lajiq: Lejlekët s’e kthejnë dot Kosovën në Serbi

27.05.2019 12:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lajiq: Lejlekët s’e kthejnë dot Kosovën në Serbi

Nuk guxojmë të presim që lejlekët të na e kthejnë Kosovën në sistemin kushtetues e juridik të Serbisë, ka deklaruar ministri në Qeverinë e Serbisë Rasim Lajiq.

“Në Qeveri ekziston uniteti absolut rreth asaj se konflikti i ngrirë nuk është në interes të Serbisë, se koha në këtë rast nuk është në anën e Serbisë dhe se Serbia duhet të luajë rol më aktiv në kërkim të gjetjes së zgjidhjes së përhershme e të qëndrueshme për këtë problem e jo të pritet se lejlekët do të na e sjellin Kosovën në sistemin kushtetues e juridik të Serbisë, citon gazeta e Beogradit “blic” të ketë thënë ministri serb i Tregtisë dhe i Telekomunikacionit, Rasim Lajiq.

Duke folur rreth taksës që Kosova e ka vënë ndaj mallrave të Serbisë Lajiq ka thënë se “nga taksa Beogradi ka pasur dëm ekonomik, pore Kosova ka pasur dëm të madh politik, pasi që ajo tash s’e ka më përkrahjen e pa rezervë që e ka pasur”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Lajiq: Lejlekët s’e kthejnë dot Kosovën në Serbi

Lajiq: Lejlekët s’e kthejnë dot Kosovën në Serbi

Mbollët erë, tani korrni furtunë!

Mbollët erë, tani korrni furtunë!

Skenderaj me më së shumti investime nga Qeveria, prej të gjitha komunave

Skenderaj me më së shumti investime nga Qeveria, prej të gjitha komunave

Kjo është kosovarja që do t’i ligjërojë NATO-s për krimet e Serbisë në Kosovë

Kjo është kosovarja që do t’i ligjërojë NATO-s për krimet e Serbisë në Kosovë

Djankov: KE-ja duhet ta ketë prioritet integrimin ekonomik të vendeve të Ballkanit

Djankov: KE-ja duhet ta ketë prioritet integrimin ekonomik të vendeve të Ballkanit

Arba Kokalari, eurodeputetja e parë shqiptare

Arba Kokalari, eurodeputetja e parë shqiptare

Serbët arrestojnë punëtorin e Administratës Tatimore të Kosovës, Marjan Gjokajn

Serbët arrestojnë punëtorin e Administratës Tatimore të Kosovës, Marjan Gjokajn

Pjesëmarrje historike për PE-në, ekstremistët ngjiten të udhëhequr nga Le Pen

Pjesëmarrje historike për PE-në, ekstremistët ngjiten të udhëhequr nga Le Pen

SHBA dërgon trupa të reja ushtarake në Kosovë

SHBA dërgon trupa të reja ushtarake në Kosovë

Dalin rezultatet e para të zgjedhjeve evropiane

Dalin rezultatet e para të zgjedhjeve evropiane

Shpenzohet gjysma e rezervës shtetërore

Shpenzohet gjysma e rezervës shtetërore

Tema e Asociacionit mund të rikthehet në tavolinën e bisedimeve

Tema e Asociacionit mund të rikthehet në tavolinën e bisedimeve

Rita Ora përmend Kosovën dhe jep mesazhin e madh: Duhet të qep gojën dhe të këndoj

Rita Ora përmend Kosovën dhe jep mesazhin e madh: Duhet të qep gojën dhe të këndoj

Ministri serb krenohet me humbjet në Betejën e Pashtrikut dhe Koshares

Ministri serb krenohet me humbjet në Betejën e Pashtrikut dhe Koshares

Hoxhaj paralajmëron zvogëlim të qeverisë këtë mandat

Hoxhaj paralajmëron zvogëlim të qeverisë këtë mandat

Vuçiq: Serbia i ka mbrojtur interesat në Kosovë, serbët i dominojnë të gjitha institucionet e veriut

Vuçiq: Serbia i ka mbrojtur interesat në Kosovë, serbët i dominojnë të gjitha institucionet e veriut