Labi: Haradinaj më ka premtuar që do të jem në pesë deputetët e parë

29.10.2019 00:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Labi: Haradinaj më ka premtuar që do të jem në pesë deputetët e parë

Kandidati për deputet nga radhët e koalcionit AAK-PSD, Labinot Tahiri, ka thënë se kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, i ka premtuar atij që do të ishte në njëri prej pesë numrave të aprë në listë zgjedhore.

“Marrëveshja ka qenë që të jem në 5 deputetët e parë”, ka thënë Tahiri në emisionin DPT te Fidani në T7.

“Në Ferizaj ka prova që është lobu kundër numrit tim 48. Filani personi ka ardhë dhe ka folur kundër meje nëpër degët e AAK’së”, ka thënë Labi.

“Nuk ka qenë e drejtë që të mos zgjidhet asnjë deputet i ri, madje as të PSD’së, por vetëm të një ane. Nuk e di si mendojnë të rriten ata si parti”

Tutje Labinot Tahiri tregon edhe numrin e votave që ka ai deri më tani.

“Aktualisht kam 4 mijë vota. Komisionerët po zgjidhshin se kush do të bëhet deputet. Ata kanë bë masakër me vota. Gara brenda AAK’së nuk ka qenë fer. Vota është koncentru vetëm në rajonin e Dukagjinit dhe mendoj se po të isha banor i Dukagjinit do kisha mbi 15 mijë vota”, shtoi ai.

Pastaj Tahiri tha se vazhdon të e respektojë shumë liderin e AAK’së, Ramush Haradinaj./Express/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant se bashku me vajzën e tij

Vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant se bashku me vajzën e tij

Ngjarja horror/ Babai gjen të vdekur 3 fëmijët dhe gruan të shtrirë në rrugë (Foto)

Ngjarja horror/ Babai gjen të vdekur 3 fëmijët dhe gruan të shtrirë në rrugë (Foto)

Grenell: Mirë që Kosova dhe Serbia e panë ‘dritaren e vogël’ që Trump e ka hapur për to

Grenell: Mirë që Kosova dhe Serbia e panë ‘dritaren e vogël’ që Trump e ka hapur për to

Përplaset helikopteri, vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant

Përplaset helikopteri, vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant

Nesër në Berlin do të bisedohet rreth rivendosjes së hekurudhës mes Kosovës e Serbisë

Nesër në Berlin do të bisedohet rreth rivendosjes së hekurudhës mes Kosovës e Serbisë

Nesër shënohet Dita Ndërkombëtare e Përkujtimit të Viktimave të Holokaustit,   Presidenti Thaçi merr pjesë

Nesër shënohet Dita Ndërkombëtare e Përkujtimit të Viktimave të Holokaustit, Presidenti Thaçi merr pjesë

A do të konstatohet sot që nuk ka kushte për marrëveshje mes LVV-së e LDK-së?

A do të konstatohet sot që nuk ka kushte për marrëveshje mes LVV-së e LDK-së?

Politikologu: Partia e Isa Mustafës, marrëveshjen e mundshme me LVV’në, e ka konvertuar në pazar politik

Politikologu: Partia e Isa Mustafës, marrëveshjen e mundshme me LVV’në, e ka konvertuar në pazar politik

Infektologët kosovarë apelojnë: Shteti ta shtojë kujdesin rreth coronavirusit

Infektologët kosovarë apelojnë: Shteti ta shtojë kujdesin rreth coronavirusit

Polemika rreth Ligjit për ndalimin e importit të mbeturinave në Maqedoninë e V

Polemika rreth Ligjit për ndalimin e importit të mbeturinave në Maqedoninë e V

Sulmoi policin në Lipjan, një serb i dehur arrestohet nga policia

Sulmoi policin në Lipjan, një serb i dehur arrestohet nga policia

Të anulohet projekti në Liqenin e Badovcit, nëse jo paralajmërohen protesta

Të anulohet projekti në Liqenin e Badovcit, nëse jo paralajmërohen protesta

Dyshohet se festoi Vitin e Ri me armë zjarri, u arrestua dje nga policia në Pejë

Dyshohet se festoi Vitin e Ri me armë zjarri, u arrestua dje nga policia në Pejë

Sipas PSD, marrëveshjet e arritura nga ky proces janë të dëmshme

Sipas PSD, marrëveshjet e arritura nga ky proces janë të dëmshme

Bashkimi i shëndetësisë me sportin dhe ndarja e MKRS-së, kundërshtohet

Bashkimi i shëndetësisë me sportin dhe ndarja e MKRS-së, kundërshtohet

Pse Trump po angazhohet kaq fort për Kosovën e Serbinë

Pse Trump po angazhohet kaq fort për Kosovën e Serbinë