“LAA, po mbështet PAN-in, pa Vetëvendosjen në krye s’ka qeveri”

19.06.2017 16:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“LAA, po mbështet PAN-in, pa Vetëvendosjen në krye s’ka qeveri”

Kandidati për deputetë nga Lëvizja Vetëvendosje, Avni Tafili, përmes një postimi në facebook ka komentuar hezitimi e LDK-së dhe partnerëve të saj në koalicion për të hyrë në koalicion me Vetëvendosjen.

Sipas Tafilit, Nëse LAA nuk pranon te formojë qeverinë me Vetëvendosjen, atëherë i bie qe po mbështet formimin e qeverisë nga PAN-i.

“Nëse LAA nuk pranon të formojë qeverinë me Vetëvendosjen!, atëherë i bie që po mbështet formimin e qeverisë nga PAN-i. PAN-i nuk mund ta formojë qeverinë. Edhe po të bënte ndonjë përpjekje, duke manipuluar ndonjë deputet nga LAA-i, do të ishte jetëshkurtër dhe jofunksionale. Pa Vetëvendosjen! ne krye, s’ka qeveri!”, ka shkruar Tafili, përcjellë “Bota sot”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“KM novine” kërkon vrasjen e Vuçiqit

“KM novine” kërkon vrasjen e Vuçiqit

Jovanoviq: Tradhtia e kryetarit të Serbisë

Jovanoviq: Tradhtia e kryetarit të Serbisë

Politikani serb që e njeh shtetin e Kosovës vjen në Prishtinë

Politikani serb që e njeh shtetin e Kosovës vjen në Prishtinë

Vuçiq: Rusia do t’i përcjellë bisedimet për Kosovën dhe do të reagojë me kohë

Vuçiq: Rusia do t’i përcjellë bisedimet për Kosovën dhe do të reagojë me kohë

Pompeo, përsëri për vizitë në Korenë e Veriut

Pompeo, përsëri për vizitë në Korenë e Veriut

Tahiri për aktakuzat nga Specialja: Nuk do jenë vite të lehta për Kosovën

Tahiri për aktakuzat nga Specialja: Nuk do jenë vite të lehta për Kosovën

AGK i shqetësuar që s’është njoftuar për nismën ligjore mbi Mediet

AGK i shqetësuar që s’është njoftuar për nismën ligjore mbi Mediet

SHBA tërhiqet nga marrëveshja bërthamore me Iranin

SHBA tërhiqet nga marrëveshja bërthamore me Iranin

Si e vranë Telekomin Agron Mustafa me Blerim Devollin, në emër të shpëtimit të tij

Si e vranë Telekomin Agron Mustafa me Blerim Devollin, në emër të shpëtimit të tij

Erdogan kritikon ashpër një grup personalitetesh franceze

Erdogan kritikon ashpër një grup personalitetesh franceze

KMShK-ja kundërshton iniciativën rreth hartimit të Ligjit për media, përpjekje për kontroll dhe censurë

KMShK-ja kundërshton iniciativën rreth hartimit të Ligjit për media, përpjekje për kontroll dhe censurë

Presidenti Trump pritet të njoftojë vendimin për marrëveshjen bërthamore me Iranin

Presidenti Trump pritet të njoftojë vendimin për marrëveshjen bërthamore me Iranin

Bordi i “Ibër Lepencit” shkarkohet me përplasje dhe mospajtime mes koalicionit qeveritar

Bordi i “Ibër Lepencit” shkarkohet me përplasje dhe mospajtime mes koalicionit qeveritar

Një pastor amerikan mbahet në burg ne Turqi

Një pastor amerikan mbahet në burg ne Turqi

Zaev paralajmëron ndryshime në Qeveri

Zaev paralajmëron ndryshime në Qeveri

Veseli: Jemi në rrugë të mirë për formimin e Ushtrisë në bashkëpunim me SHBA-të

Veseli: Jemi në rrugë të mirë për formimin e Ushtrisë në bashkëpunim me SHBA-të