“La Liga do të përfundonte nëse Real Madridi do të ishte lider”

28.05.2020 13:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“La Liga do të përfundonte nëse Real Madridi do të ishte lider”

Ish-presidenti i Barcelonës, Joan Gaspart beson se La Liga do të kishte përfunduar sezonin nëse Real Madridi, dhe jo katalunasit, do të kryesonin tabelën.

Gjigantët katalunas udhëheqin kampionatin me dy pikë përpara rivalëve të tyre të El Clasicos me 11 ndeshje të mbetura deri në fund të sezonit.

Real Madridi i Zinedine Zidane u zhvendos nga vendi i parë vetëm në ndeshjen e fundit para se futbolli spanjoll të pezullohej pafundësisht për shkak të pandemisë së coronavirusit, pasi Los Blancos u mposhtën 2-1 në Real Betis.

Kjo humbje u shoqërua nga fitorja 1-0 e Barcelonës së Quique Setien ndaj Real Sociedad dhe ishte e mjaftueshme për ta, për t’u rikthyer në vendin e parë.

La Liga ka njoftuar se do të rikthehet gjatë qershorit, por Gaspart ka lëshuar bombën duke deklaruar se kampionati do të përfundonte nëse Reali do të ishte lider.

“Nëse Real Madridi do të kishte qenë lider i ligës para pezullimit të futbollit, La Liga do të kishte përfunduar”, ka thënë Gaspart për gazetën Marca.

Gaspart njihet si një nga nënkryetarët më të mirë të historisë së Barcelonës, kur shërbeu nën presidentin Josep Lluis Nunez, duke çuar në ngjitjen e tij për presidencën në vitin 2000. 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Arsenal – Liverpool, formacionet e mundshme

Arsenal – Liverpool, formacionet e mundshme

Koronavirusi i merr jetën 23 vjeçares në Tiranë

Koronavirusi i merr jetën 23 vjeçares në Tiranë

Maqedoni, deri në ora 09:00 votuan mbi 5% të votuesve

Maqedoni, deri në ora 09:00 votuan mbi 5% të votuesve

Therje me thikë në Pejë, policia arreston një person

Therje me thikë në Pejë, policia arreston një person

I infektuari me koronavirus sillet nëpër Prishtinë, rrihet nga disa persona të panjohur

I infektuari me koronavirus sillet nëpër Prishtinë, rrihet nga disa persona të panjohur

Meta pret sot Bashën

Meta pret sot Bashën

LDK optimiste për marrëveshjen finale, LVV kundërshton takimin e Brukselit

LDK optimiste për marrëveshjen finale, LVV kundërshton takimin e Brukselit

Lëkundet Shqipëria, tërmeti godet në Korçë

Lëkundet Shqipëria, tërmeti godet në Korçë

Zëdhënësi i MSH-së tregon se pse po përhapet aq shpejt koronavirusi

Zëdhënësi i MSH-së tregon se pse po përhapet aq shpejt koronavirusi

Moti sot dhe nesër

Moti sot dhe nesër

Pejë, tre pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë

Pejë, tre pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë

Mbyllet për qarkullim rruga “Ilaz Kodra” në kryeqytet

Mbyllet për qarkullim rruga “Ilaz Kodra” në kryeqytet

Twiter mbush 14 vjeç

Twiter mbush 14 vjeç

Katër vjet nga përpjekja për grusht shtet në Turqi

Katër vjet nga përpjekja për grusht shtet në Turqi

Fillon procesi i votimit në Maqedoninë e Veriut

Fillon procesi i votimit në Maqedoninë e Veriut

Dita e tretë e intervistimit të presidentit Thaçi në Hagë

Dita e tretë e intervistimit të presidentit Thaçi në Hagë