Ky është momenti kur shkatërrohet raketa që shkonte drejt Mekës (Video)

28.10.2016 11:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ky është momenti kur shkatërrohet raketa që shkonte drejt Mekës (Video)

Një raketë e quajtur “Burkan 1” është lansuar në drejtim të Mekës nga forcat kryengritëse të Jemenit. Raketa është shpartalluar kur ishte 65 kilometra larg Mekës nga forcat e sigurisë të Arabisë Saudite.

Raportohet se raketa ishte shënjestruar drejt aeroportit Saudit.

Tensionet mes dy vendeve janë rritur, pasi Saleh u rrëzua në vitin 2012, e kur në vendin e tij erdhi kryetari Abd Rabbu Mansour Hadi, të cilin e përkrah Arabia Saudite.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Zeka: Limaj, Ahmeti e Pacolli kanë qëllim që ta “djegin” Haradinajn

Zeka: Limaj, Ahmeti e Pacolli kanë qëllim që ta “djegin” Haradinajn

Vuçiq: Gjermania nuk dëshiron të ndryshojë kufijtë e Kosovës së pavarur

Vuçiq: Gjermania nuk dëshiron të ndryshojë kufijtë e Kosovës së pavarur

Hoti: Qeveria ofron gara për të gjithë nxënësit

Hoti: Qeveria ofron gara për të gjithë nxënësit

Haradinaj takon ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas

Haradinaj takon ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas

Presidenti Macron uron presidentin Thaçi për 11 Vjetorin e Pavarësisë, kërkon të vazhdojë dialogu

Presidenti Macron uron presidentin Thaçi për 11 Vjetorin e Pavarësisë, kërkon të vazhdojë dialogu

AKP i anulon kontratën biznesmenit që deshi të hapte striptiz në Hotelin Grand

AKP i anulon kontratën biznesmenit që deshi të hapte striptiz në Hotelin Grand

Në 49 vjetorin e UP-së, nënshkruhet Deklarata e përbashkët e universiteteve publike shqiptare

Në 49 vjetorin e UP-së, nënshkruhet Deklarata e përbashkët e universiteteve publike shqiptare

Ndalohet zyrtari policor i dyshuar se shantazhonte të dëmtuarën me foto dhe video intime

Ndalohet zyrtari policor i dyshuar se shantazhonte të dëmtuarën me foto dhe video intime

Ministri Shala eliminon mundësit e manipulimit me flamuj afër çmimit të produkteve

Ministri Shala eliminon mundësit e manipulimit me flamuj afër çmimit të produkteve

Haradinaj takon senatorët amerikan Jeanne Shaheen dhe Ron Johnson. Rikonfirmohet partneriteti me ShBA-të

Haradinaj takon senatorët amerikan Jeanne Shaheen dhe Ron Johnson. Rikonfirmohet partneriteti me ShBA-të

Trump uron Thaçin për 11 vjetorin e pavarësisë, rithekson rëndësinë e marrëveshjes me Serbinë

Trump uron Thaçin për 11 vjetorin e pavarësisë, rithekson rëndësinë e marrëveshjes me Serbinë

Ministrja Hoxha mban ligjëratë për studentët në Poloni: Kosova është faktor stabiliteti në rajon

Ministrja Hoxha mban ligjëratë për studentët në Poloni: Kosova është faktor stabiliteti në rajon

IPK arreston një zyrtar policor  të dyshuar

IPK arreston një zyrtar policor të dyshuar

MIT mirëpret pezullimin e grevës nga kontrollorët ajror

MIT mirëpret pezullimin e grevës nga kontrollorët ajror

Kërkesë për caktimin e arrestit shtëpiak ndaj të dyshuarit për legalizim të përmbajtjes së rreme

Kërkesë për caktimin e arrestit shtëpiak ndaj të dyshuarit për legalizim të përmbajtjes së rreme

Haziri e Matoshi konfirmojnë se më 28 nëntor  do të përfundohet shtrati i lumit Mirusha

Haziri e Matoshi konfirmojnë se më 28 nëntor do të përfundohet shtrati i lumit Mirusha