Kuvendi miratoi formimin e Komisionit Hetimor për dëbimin e shtetasve turq

17.04.2018 11:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kuvendi miratoi formimin e Komisionit Hetimor për dëbimin e shtetasve turq

Kuvendi i Kosovës ka miratuar formimin e Komisionit Hetimor në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq.

71 deputetë morën pjesë në votim, me 66 prej tyre që votuan pro. Pesë vota ishin kundër.

Dje deputetët e LDK-së dhe VV-së braktisën seancën dhe refuzuan miratimin e projektligjeve të tjera me kushtëzimin për formimin e këtij komisioni.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haradinaj thotë se Qeveria që ai drejton ka dinamikën më të lartë të punës

Haradinaj thotë se Qeveria që ai drejton ka dinamikën më të lartë të punës

Gjykatat joefikase i dekurajojnë investitorët

Gjykatat joefikase i dekurajojnë investitorët

Fillon faza e tretë e dezinsektimit në Prishtinë, spërkatet edhe lagja e Shpend Ahmetit në Graçanicë

Fillon faza e tretë e dezinsektimit në Prishtinë, spërkatet edhe lagja e Shpend Ahmetit në Graçanicë

Shtyhet seanca për anëtaret e organizatës “Syri i Popullit”, sëmuret gjykatësi

Shtyhet seanca për anëtaret e organizatës “Syri i Popullit”, sëmuret gjykatësi

Haradinaj, Veseli e Apostolova flasin për Reformën në Administratë Publike

Haradinaj, Veseli e Apostolova flasin për Reformën në Administratë Publike

Austin: Kosovarët paguajnë çmimin e “Qeverisë së korruptuar” për vizat

Austin: Kosovarët paguajnë çmimin e “Qeverisë së korruptuar” për vizat

Opozita i kundërpërgjigjet me seancë formimit të Ekipit negociator

Opozita i kundërpërgjigjet me seancë formimit të Ekipit negociator

Kim Jong Un, letër presidentit Trump

Kim Jong Un, letër presidentit Trump

Buxheti i mbrojtes së vendeve antare të Natos

Buxheti i mbrojtes së vendeve antare të Natos

Pjesëtarëve serbë që lanë FSK-në u ndalet rroga

Pjesëtarëve serbë që lanë FSK-në u ndalet rroga

Thaçi s’mund të bëjë bashkë as partitë në pushtet për ekip negociator me Serbinë

Thaçi s’mund të bëjë bashkë as partitë në pushtet për ekip negociator me Serbinë

Basha: Rama e ka hallin tek 6 kullat, Meta nuk duhet të dekretojë ligjin për Teatrin

Basha: Rama e ka hallin tek 6 kullat, Meta nuk duhet të dekretojë ligjin për Teatrin

Ambasadorja kroate: Fitorja e Kroacisë, porosi edhe për Kosovën

Ambasadorja kroate: Fitorja e Kroacisë, porosi edhe për Kosovën

Sulm në Afganistan, vriten rreth 30 ushtarë

Sulm në Afganistan, vriten rreth 30 ushtarë

Çfarë ka ndodhur me konkursin në Policinë e Kosovës? – ministri sqaron rastin

Çfarë ka ndodhur me konkursin në Policinë e Kosovës? – ministri sqaron rastin

Moska zyrtare deklarohet pas takimit Thaçi-Medvedev

Moska zyrtare deklarohet pas takimit Thaçi-Medvedev