Kush janë rrjetet sociale që përdoren më të shumti nga njerëzit e famshëm

19.03.2019 03:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kush janë rrjetet sociale që përdoren më të shumti nga njerëzit e famshëm

Media sociale për influencerët apo personat e famshëm nuk është thjeshtë një harxhim kohe por një platformë të cilët e përdorin edhe për të bërë para duke promovuar produktet e të tjerëve.

Në epokën e brandimit, duke kultivuar imazhin dhe personalitetin online, shumë njerëz me famë krijojnë një emër për vetveten dhe e shndërrojnë në fitim.

Instagram mbetet forumi kryesor i tyre për të tërhequr ndjekës. Ariana Grande ka përhapjen më të gjerë mes kanaleve të saj të medias sociale.

Ylli i popit ka 148 milionë ndjekës në Instagram ndërsa Twitteri dhe Facebook veniten duke mos kaluar 100 milion ndjekës.

Cardi B, e cila hyri në listën e artistëve kryesorë të rinj për 2018-ën në vitin e parë të debutimit, mbështetet gjithashtu tek Instagram për të komunikuar me fansat dhe ndjekësit. Në kontrast Cardi B ka një numër shumë të vogël ndjekësish në Facebook dhe Twitter.

Personazhet më të vjetra të kësaj industrie kanë numra më të përafërt ndjekësish mes platformave. Lady Gaga ka 78 milion ndjekës në Twitter, më shumë se në Facebook dhe Instagram.

Justin Bieber gjithashtu ka numër të barabartë ndjekësish në Instagram dhe Twitter prej 105 milionë përballë 75 milionë në rrjetin social Facebook. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kush janë rrjetet sociale që përdoren më të shumti nga njerëzit e famshëm

Kush janë rrjetet sociale që përdoren më të shumti nga njerëzit e famshëm

Njihuni me dy telefonët e ZTE me kamera të pazakonta

Njihuni me dy telefonët e ZTE me kamera të pazakonta

SHBA kërkon të ndërtojë superkompjuterin më të fuqishëm në botë

SHBA kërkon të ndërtojë superkompjuterin më të fuqishëm në botë

MySpace humbet 50 milion këngë ngarkuar gjatë viteve 2005-2013

MySpace humbet 50 milion këngë ngarkuar gjatë viteve 2005-2013

Kinezi pagoi 1.2 milion euro për një pëllumb, tri herë më shumë se rekordi i paguar për këtë shpezë garuese (Foto)

Kinezi pagoi 1.2 milion euro për një pëllumb, tri herë më shumë se rekordi i paguar për këtë shpezë garuese (Foto)

Oppo thotë se kamera e motorizuar selfie u mbijeton 100 përdorimeve në ditë për 6 vite

Oppo thotë se kamera e motorizuar selfie u mbijeton 100 përdorimeve në ditë për 6 vite

Shkoi për të bërë fushatë, presidentit të Afrikës së Jugut iu prish plani – mbeti i mbërthyer për katër orë në tren (Video)

Shkoi për të bërë fushatë, presidentit të Afrikës së Jugut iu prish plani – mbeti i mbërthyer për katër orë në tren (Video)

WhatsApp me dy funksione që do të luftojnë lajmet e rreme

WhatsApp me dy funksione që do të luftojnë lajmet e rreme

Erërat e fuqishme e rrëzuan në shkurre, derisa po dilte nga dera e shtëpisë për t’i shëtitur qentë (Video)

Erërat e fuqishme e rrëzuan në shkurre, derisa po dilte nga dera e shtëpisë për t’i shëtitur qentë (Video)

Një softuer është shkaktari i rrëzimit të dy Boeing 737 Max

Një softuer është shkaktari i rrëzimit të dy Boeing 737 Max

Blenë gabimisht në ankand një shtëpi të vjetër, nisin ta meremetojnë sepse po u pëlqen lokacioni (Foto)

Blenë gabimisht në ankand një shtëpi të vjetër, nisin ta meremetojnë sepse po u pëlqen lokacioni (Foto)

Apple risjell iPad Air në treg me një version 10.5-inç

Apple risjell iPad Air në treg me një version 10.5-inç

1/3 e aplikacioneve antivirus në Android nuk ofrojnë fare mbrojtje

1/3 e aplikacioneve antivirus në Android nuk ofrojnë fare mbrojtje

Përleshje ndërmjet dy pasagjerëve në aeroplan, nuk mungoi as “kafshimi i hundës” (Video)

Përleshje ndërmjet dy pasagjerëve në aeroplan, nuk mungoi as “kafshimi i hundës” (Video)

Internet Archive do të ruajë përmbajtjet e Google+ edhe pas mbylljes më 2 Prill

Internet Archive do të ruajë përmbajtjet e Google+ edhe pas mbylljes më 2 Prill

Përcjellësit të dhëndrit i bie të fikët gjatë ceremonisë martesore – thyen dhëmbët (Video)

Përcjellësit të dhëndrit i bie të fikët gjatë ceremonisë martesore – thyen dhëmbët (Video)