Kush do të jetë kandidati për kryeministër nga LDK-ja? Flet Rugova

21.04.2019 22:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kush do të jetë kandidati për kryeministër nga LDK-ja? Flet Rugova

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova ka folur edhe për zgjedhjet dhe qeverinë e ardhshme.

Deputeti i LDK-së, Naser Rugova, në këtë intervistë dhënë për lajmi.net, ka treguar se kryetari i ardhshëm i LDK-së, do të jetë edhe kryeministër i ardhshëm i Kosovës, pasi që sipas tij, LDK-ja paralelisht me zgjedhjet e brendshme është duke bërë përgatitjet për zgjedhjet nacionale.

“Kryetari i ri i LDK-së, që nuk e dimë se kush do të zgjidhet. Tani unë mund të them se e shoh Naser Rugovën kryeministër të ardhshëm të Republikës së Kosovës, kam të drejtë shprehje dhe statuti i LDK-së ma mundëson që të zgjedh dhe të jem i zgjedhur. Por, është vullnet i 355 delegatëve të LDK-së që me shumicë votash dhe me votë të fshehtë do ta zgjedhin liderin e ri të LDK-së. Dhe unë dua të besoj fuqishëm, ai lideri i LDK-së, cilido qoftë ai, unë personalisht fuqishëm do të loboj, do të punoj dhe do të luftojë në kuptimin politik dhe demokratik të fjalës që ai të jetë edhe kryeministër i vendit”, ka thënë Rugova për lajmi.net.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


BE-ja reagon për gjuhën fyese të Bërnabiqit

BE-ja reagon për gjuhën fyese të Bërnabiqit

Vuçiq: Është rrënuar besimi me Perëndimin rreth Kosovës

Vuçiq: Është rrënuar besimi me Perëndimin rreth Kosovës

Berisha: Ju tregoj se si u vra Ahmeti Krasniqi – u ekzekutua nga Fatos Klosi dhe SHIK’u

Berisha: Ju tregoj se si u vra Ahmeti Krasniqi – u ekzekutua nga Fatos Klosi dhe SHIK’u

Haradinaj: Ishim të gatshëm për çdo situatë në veri

Haradinaj: Ishim të gatshëm për çdo situatë në veri

Berisha: Edi Rama nuk kurseu Rugovën as të vdekur, lexoi fjalimin e Rexhep Qosiqit

Berisha: Edi Rama nuk kurseu Rugovën as të vdekur, lexoi fjalimin e Rexhep Qosiqit

Vetëvendosje: 55 deputetë votuan për t’i zhvatur qytetarët për KEDS në emër të RTK’së

Vetëvendosje: 55 deputetë votuan për t’i zhvatur qytetarët për KEDS në emër të RTK’së

A janë përgjimet në BDI të ndërlidhura me aksionin “Fshesa”?

A janë përgjimet në BDI të ndërlidhura me aksionin “Fshesa”?

Ish-deputeti i PDK-së paditë Kosovën, kërkon 65 milionë euro në arbitrazh

Ish-deputeti i PDK-së paditë Kosovën, kërkon 65 milionë euro në arbitrazh

Apostolova: Merrni seriozisht rekomandimet në Raportin e Progresit, hartoni plan veprimi

Apostolova: Merrni seriozisht rekomandimet në Raportin e Progresit, hartoni plan veprimi

A mund të bëhet fryrje e buzëve dhe rritje e gjoksit në QKUK?

A mund të bëhet fryrje e buzëve dhe rritje e gjoksit në QKUK?

Për 24 orë: 84 aktakuza kundër 104 personave dhe 12 të ndaluar

Për 24 orë: 84 aktakuza kundër 104 personave dhe 12 të ndaluar

Sindikata e RTK-së mirëpret votimin në parim të ligjit për transmetuesin publik

Sindikata e RTK-së mirëpret votimin në parim të ligjit për transmetuesin publik

Bushati kritika Ramës për Kosovën: Mbështeti tezën serbe të shekullit të 19-të

Bushati kritika Ramës për Kosovën: Mbështeti tezën serbe të shekullit të 19-të

Pesë vjet punë, miliona euro të shpenzuara dhe punëtorë të vdekur – fakte interesante rreth Autostradës “Arbën Xhaferi”

Pesë vjet punë, miliona euro të shpenzuara dhe punëtorë të vdekur – fakte interesante rreth Autostradës “Arbën Xhaferi”

Biserko: Serbia është dashur ta njohë e para Kosovën

Biserko: Serbia është dashur ta njohë e para Kosovën

Themelorja nuk pranon t’i hetojë aferat e korrupsionit në Telekom, rasti i kthehet Speciales

Themelorja nuk pranon t’i hetojë aferat e korrupsionit në Telekom, rasti i kthehet Speciales