Kurti: Tronditëse zhdukja e policëve të aksidentuar në Lepenc

29.04.2018 22:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kurti: Tronditëse zhdukja e policëve të aksidentuar në Lepenc

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se zhdukja e dy policëve pas aksidentit të ndodhur në Kaçanik është tronditës për familjarët dhe kolegët.

Ai ka inkurajuar ekipet e kërkim shpëtimit për të arritur sa më shpejt rezultate efektive në gjetjen e dy trupave të policëve, njofton Klan Kosova.

”Lajmi për zhdukjen e dy policëve të aksidentuar mbrëmë, është tronditës për familjarët, kolegët dhe gjithë opinionin publik.

Në këto çaste kur ekipet e shpëtimit të FSK-së, policisë, zjarrëfikësit dhe qytetarët e zonës po bëjnë të pamundurën për të gjetur policët e aksidentuar, le të qëndrojmë pranë familjarëve të tyre.

Duke ndarë bashkë shqetësimin me familjet e dy policëve, i inkurajojmë ekipet kërkuese nga FSK-ja, zjarrëfikësit dhe policët në përpjekjen e tyre”, ka shkruar ai në facebook, njofton Klan Kosova.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


A mund të sjellë shkëmbimi i territoreve normalizim

A mund të sjellë shkëmbimi i territoreve normalizim

Kuçi: Kryeministri Haradinaj do të ketë rol në bisedimet me Serbinë

Kuçi: Kryeministri Haradinaj do të ketë rol në bisedimet me Serbinë

20-vjetori i shpërthimeve ndaj ambasadave amerikane në Kenia dhe Tanzani

20-vjetori i shpërthimeve ndaj ambasadave amerikane në Kenia dhe Tanzani

Sanksionet ekonomike amerikane ndaj Iranit

Sanksionet ekonomike amerikane ndaj Iranit

Vriten nënë e bijë në Gjakovë, i dyshuar kryefamiljari

Vriten nënë e bijë në Gjakovë, i dyshuar kryefamiljari

LDK e çon në Gjykatë Kushtetuese Thaçin për shkak të deklaratave për ndryshimin e kufijve

LDK e çon në Gjykatë Kushtetuese Thaçin për shkak të deklaratave për ndryshimin e kufijve

Një delegacion turk drejt Uashingtonit për të zbutur tensionet

Një delegacion turk drejt Uashingtonit për të zbutur tensionet

Ankaraja në kursin e përplasjes me Uashingtonin

Ankaraja në kursin e përplasjes me Uashingtonin

Ohajo, zgjedhje speciale të rëndësishme

Ohajo, zgjedhje speciale të rëndësishme

Haradinaj nesër vizitë zyrtare në Shqipëri

Haradinaj nesër vizitë zyrtare në Shqipëri

Policia patrullon me vetura civile me qëllimin që t’i ndalë aksidentet

Policia patrullon me vetura civile me qëllimin që t’i ndalë aksidentet

Orari i reduktimeve me energji elektrike

Orari i reduktimeve me energji elektrike

Kujdes nga akulli nëpër lokale, shkakton këtë sëmundje

Kujdes nga akulli nëpër lokale, shkakton këtë sëmundje

A po kthehet shëndetësia në binarë? Suspendohen tre mjekë në QKUK, nuk ishin në vendin e punës

A po kthehet shëndetësia në binarë? Suspendohen tre mjekë në QKUK, nuk ishin në vendin e punës

Gjeorgji, Nato zhvillon manovra ushtarake në shkallë të gjerë

Gjeorgji, Nato zhvillon manovra ushtarake në shkallë të gjerë

Baza e NATO-s në Kuçovë, Berisha: Plani i Noriegës ishte kthimi në aeroport droge

Baza e NATO-s në Kuçovë, Berisha: Plani i Noriegës ishte kthimi në aeroport droge