Kurti: Situatën në Veri të vendit e trashëguam, rrëzimini Qeverisë i vështirësoi punët për ta bërë më të mirën

09.04.2020 21:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kurti: Situatën në Veri të vendit e trashëguam, rrëzimini Qeverisë i vështirësoi punët për ta bërë më të mirën

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, në një intervistë për një medium televiziv kosovar, ka pranuar se ka struktura të Serbisë në Veri të Kosovës, por se këtë situatë e trashëgoi nga qeveritë e kaluara.

Ai tha se ka nisur të punoj atje por sipas Kurtit, vota e suksesshme e mosbesimit që e rrëzuan nga Qeveria e ka ngadalësuar punën e Qeverisë në këtë pjesë të vendit.

“Me krejtë kryetaret e veriut kam folur dhe të gjithë prej tyre nuk e kane refuzuar bisedën me mua. Bashkëpunimin e kemi, a ka struktura të Serbisë, kjo është situatë që e kemi trashëguar. Ne do të punojmë si qeveri por nuk bëhen dotë të gjitha me një herë, sepse na rrëzuan ende pa i bërë 2 muaj të plotë”, ka thë Kurti, raporton Infosot.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Feros i hakohet Instagrami dhe i publikohen imazhe e të dashurës së tij

Feros i hakohet Instagrami dhe i publikohen imazhe e të dashurës së tij

Sipas Raportit të HRW’së, ISIS ka përdorur grykën e bukur për të hedhur trupa njerëzish

Sipas Raportit të HRW’së, ISIS ka përdorur grykën e bukur për të hedhur trupa njerëzish

Filipçe: Të mbahen zgjedhjet, por do të ketë protokoll të rreptë

Filipçe: Të mbahen zgjedhjet, por do të ketë protokoll të rreptë

Fjolla Morina: Për Labinot Tahirin, përmbaju të lutem

Fjolla Morina: Për Labinot Tahirin, përmbaju të lutem

MSH: Dokumenti ku përmenden problemet e 26 vjeçarit është autentik, i ndjeri nuk solli asnjë vërtetim mjekësor

MSH: Dokumenti ku përmenden problemet e 26 vjeçarit është autentik, i ndjeri nuk solli asnjë vërtetim mjekësor

A vdiset për Atdhe?!

A vdiset për Atdhe?!

Avni Bytyçi i PDK’së: Për këtë arsye 26 vjeçari e humbi jetën, vetëm pse nuk kishte librezë partie

Avni Bytyçi i PDK’së: Për këtë arsye 26 vjeçari e humbi jetën, vetëm pse nuk kishte librezë partie

Ish/Kryetari i Vetëvendosjes: Shfrytëzimi i rastit të 26 vjeçarit për hesape politike i dëmshëm dhe jonjerëzor

Ish/Kryetari i Vetëvendosjes: Shfrytëzimi i rastit të 26 vjeçarit për hesape politike i dëmshëm dhe jonjerëzor

​Oda e Afarizmit: Kërkojmë nga kryeministri ta shkarkoj kryeshefin e Agjencisë Pyjore

​Oda e Afarizmit: Kërkojmë nga kryeministri ta shkarkoj kryeshefin e Agjencisë Pyjore

I nominiari për Kryeministër: Jemi të zemëruar, nuk na ndihmon ta gjejmë të vërtetën

I nominiari për Kryeministër: Jemi të zemëruar, nuk na ndihmon ta gjejmë të vërtetën

Kryetari i Prishtinës: Lufta politike në kohë pandemie mund të ketë pasoja të rënda

Kryetari i Prishtinës: Lufta politike në kohë pandemie mund të ketë pasoja të rënda

OAK kërkon nga kryeministri shqyrtimin e pozitës së Kryeshefit të Agjencisë Pyjore të Kosovës

OAK kërkon nga kryeministri shqyrtimin e pozitës së Kryeshefit të Agjencisë Pyjore të Kosovës

“Elkos Grup-ETC” për mësimin në distancë i dhuroi Ministrisë së Arsimit donacion 460 laptopë

“Elkos Grup-ETC” për mësimin në distancë i dhuroi Ministrisë së Arsimit donacion 460 laptopë

Gjilani fillon masat lehtësuese në disa sektorë ekonomik

Gjilani fillon masat lehtësuese në disa sektorë ekonomik

Haradinaj: Qeveria në detyrë po bën shkelje recidive të Kushtetutës, shkaktuan shumë pasoja

Haradinaj: Qeveria në detyrë po bën shkelje recidive të Kushtetutës, shkaktuan shumë pasoja

Bullgaria i rikthehet gjuhës dhe identitetit maqedonas

Bullgaria i rikthehet gjuhës dhe identitetit maqedonas