Kurti nga Prizreni: Ky ishte vendtakimi i së premtes me Mustafën, nuk ka ndodhur në Prapashticë

27.01.2020 14:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kurti nga Prizreni: Ky ishte vendtakimi i së premtes me Mustafën, nuk ka ndodhur në Prapashticë

Kreu i LV-së, Albin Kurti ka deklaruar se sot do të takohen me të parin e LDK-së, Isa Mustafën, raporton Gazeta Express.

Kurti tha nga Prizreni se takimi i fundit me LDK-në ishte të premten dhe nuk është mbajtur në Prapashticë. Ai ka deklaruar se sot do të takohen prap me të parin e LDK-së, mirëpo, që nuk është vendosur ora.

“Takimi i fundit ishte të premten, jo në Prapashticë po në Universitetin Amerikan. Sot do të takohemi prap me z.Mustafa, por ende nuk ka vend dhe orë të caktuar”, tha Kurti.

Ai u shpreh optimist për marrëveshjen e koalicionit.

“Se a do të arrijmë marrëveshje nuk e di, por, jam optimist për arritjen e marrëveshjes”, deklaroi i pari i LV-së.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ka vdekur nëna dhe dy fëmijët në Bulqizë pas helmimit, shpëtoj fëmiju i tretë

Ka vdekur nëna dhe dy fëmijët në Bulqizë pas helmimit, shpëtoj fëmiju i tretë

Vuçiq ka thënë se ishte një “takim i ashpër” me Kurtin

Vuçiq ka thënë se ishte një “takim i ashpër” me Kurtin

Ministrja Rozeta Hajdari: Kosova ka qenë e detyruar të vendos taksën 100%, së shpejti do të dalim me një propozim të ri

Ministrja Rozeta Hajdari: Kosova ka qenë e detyruar të vendos taksën 100%, së shpejti do të dalim me një propozim të ri

Shefi i GP të AAK’së: Kryeministri i ndërroi qëndrimet, nuk e di me çfarë agjende

Shefi i GP të AAK’së: Kryeministri i ndërroi qëndrimet, nuk e di me çfarë agjende

Abazi: Ka kaluar koha kur janë mbajtur qëndrime të ndryshme

Abazi: Ka kaluar koha kur janë mbajtur qëndrime të ndryshme

Dardan Molliqaj: Kurti në Munih po bëhet bishti i heshtur i Hashim Thaçit

Dardan Molliqaj: Kurti në Munih po bëhet bishti i heshtur i Hashim Thaçit

Thaçi për dialogun me Serbinë: 2019 viti më shpresëdhënës, Kosova ndihet e ndëshkuar dhe e mashtruar nga Bashkimi Europian

Thaçi për dialogun me Serbinë: 2019 viti më shpresëdhënës, Kosova ndihet e ndëshkuar dhe e mashtruar nga Bashkimi Europian

Rejhane Begolli ka nevojë për ndihmë financiare

Rejhane Begolli ka nevojë për ndihmë financiare

Përjashtohet për dy vite ‘Qytetarët’ nga Liga e Kampionëve

Përjashtohet për dy vite ‘Qytetarët’ nga Liga e Kampionëve

Ligji për Prokurorinë Publike mund të shtyjë datën e zgjedhjeve?

Ligji për Prokurorinë Publike mund të shtyjë datën e zgjedhjeve?

Nis paneli i diskutimit në Munih ku përballin mendimet Kurti e Vuçiq

Nis paneli i diskutimit në Munih ku përballin mendimet Kurti e Vuçiq

Lutfi Haziri mban mbledhje me drejtorët me veshje tadicionale

Lutfi Haziri mban mbledhje me drejtorët me veshje tadicionale

Vuçiqi i kërkon Thaçit kompromis: Marrëveshja finale nuk është çështje dëshire

Vuçiqi i kërkon Thaçit kompromis: Marrëveshja finale nuk është çështje dëshire

Haxhiu kërkon anëtarësimin e Kosovës në Konferencën e Hagës

Haxhiu kërkon anëtarësimin e Kosovës në Konferencën e Hagës

Seancë solemne në Kuvend për Ditën e Pavarësisë

Seancë solemne në Kuvend për Ditën e Pavarësisë

Kryetarja e Kuvendit me ambasadorin turk: Do të rrisim bashkëpunimin parlamentar me Turqinë

Kryetarja e Kuvendit me ambasadorin turk: Do të rrisim bashkëpunimin parlamentar me Turqinë