Kurti flet për “tri gabimet e mëdha të LDK-së” që e bëjnë të kujdesshëm për koalicionin paszgjedhor

23.09.2019 22:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kurti flet për “tri gabimet e mëdha të LDK-së” që e bëjnë të kujdesshëm për koalicionin paszgjedhor

Nesër në “Koha Ditore” botohet intervista me kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti.

Aty mund të lexoni se cila është oferta e Kurtit për votuesit kosovarë në zgjedhjet e 6 tetorit. Cilat janë tri “gabimet e mëdha” të LDK-së, për të cilat lideri i VV-s thotë se e bëjnë të kujdesshëm për një koalicion të mundshëm paszgjedhor?

Pse tani ai thekson se nuk do ta lus më LDK-n për koalicion pas zgjedhjeve?

Lexoni edhe se cila është qasja që ofron Kurti në dialog me Serbinë dhe pse sipas tij, ideja për ndryshim të kufijve nuk ka vdekur.

Si do ta arsyetonte Kurti vendimmarrjen për heqjen e taksës ndaj mallrave me origjinë nga Serbia?

Mes tjerash, Kurti ka folur edhe për çështjen e Asociacionit/Bashkësisë së Komunave me Shumicë Serbe; Raportin që do ta mbajë me Listën Serbe; Planin ekonomik; dhe një lloj rishqyrtimi të punës së Gjykatës Speciale- nëse zgjidhet kryeministër.

Intervistën mund ta lexoni në numrin e nesërm të Kohës Ditore.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Taksa për produktet serbe dhe boshnjake varfëroi shportën e konsumatorëve

Taksa për produktet serbe dhe boshnjake varfëroi shportën e konsumatorëve

Bugajski: Shtëpia e Bardhë beson se mund të gjejë një zgjidhje për kontestin mes Kosovës dhe Serbisë

Bugajski: Shtëpia e Bardhë beson se mund të gjejë një zgjidhje për kontestin mes Kosovës dhe Serbisë

Dy javë pas votimit, zgjedhjet ende nuk janë kryer

Dy javë pas votimit, zgjedhjet ende nuk janë kryer

Maqedonia e Veriut shkon në zgjedhje të parakohshme më 12 prill

Maqedonia e Veriut shkon në zgjedhje të parakohshme më 12 prill

Shkup: Përmes rritjes së pagës minimale synohet të ruhet fuqia punëtore

Shkup: Përmes rritjes së pagës minimale synohet të ruhet fuqia punëtore

AP: Rusia e Serbia zotohen të forcojnë lidhjet, megjithë përpjekjen e Beogradit për t’iu bashkuar BE-së

AP: Rusia e Serbia zotohen të forcojnë lidhjet, megjithë përpjekjen e Beogradit për t’iu bashkuar BE-së

Guvernatori i BQK-së thotë se tarifa 100% ndaj mallrave serbe rriti çmimet

Guvernatori i BQK-së thotë se tarifa 100% ndaj mallrave serbe rriti çmimet

Rruga drejt BE’së: Pengesat që ka Kosova

Rruga drejt BE’së: Pengesat që ka Kosova

Ndarja e milionave shtesë për Bechtel-ENKA, kërkohen hetime

Ndarja e milionave shtesë për Bechtel-ENKA, kërkohen hetime

NISMA prapë kërkon rinumërim të krejt votave, dënim të komisionerëve mashtrues

NISMA prapë kërkon rinumërim të krejt votave, dënim të komisionerëve mashtrues

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet