Kurti e falënderon Qunin

25.03.2020 22:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kurti e falënderon Qunin

Kryeministri Kurti, në fjalimin e tij të fundit para mocionit, ka falënderuar, ministrin Anton Qunin i cili tentoi të dialogojë për të zgjidhur çështjen e koalicionit.

Kurti ka thënë se vendimmarrjen në LDK e kanë ata që e kanë takuar ambasadorin Grenell.

“Ne do të vazhdojmë të i kryejmë detyrat por jo si më parë,pas rrëzimit të qeverisë”, thotë Kurti.

Theksoi se marrëveshjen sekrete, Thaçi –Vuçiq, nuk e ka se nuk do ta fshihte.

Më tej thotë se e di që ekziston një e tillë mes tyre.

“Është gabim të shkohet në Shtëpinë e Bardhë, me një marrëveshje të dëmshme ku detyrohesh ta nënshkruash”, u shpreh Kurti.

Nuk mund të bëhet marrëveshja pa më thyer mua.

“Unë jam njeriu ma i votuar në dy palë zgjedhje, andaj nuk thyhem”, ka thënë ai.

Ai ka përsëritur shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme, duke thënë se nuk është ide e Mustafës.

“Ideja e gjendjes së jashtëzakonshme është ide e presidentit Hashim Thaçi”, theksoi më tej ai.

Kurti ka folur edhe për demarkacionin, për të cilin ka thënë se nuk do të votohej nëse ai do të ishte kryeministër.

“Kuvendi ka votuar edhe marrëveshje të tjera të këqija. Ajo 15 pikëshe, Thaç- Daçiq”, ka deklaruar Kurti.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Qeveria sot vendos hapjen e kufirit me Shqipërinë

Qeveria sot vendos hapjen e kufirit me Shqipërinë

1400 kosovarë u riatdhesuan nga Gjermania që nga fillimi i pandemisë

1400 kosovarë u riatdhesuan nga Gjermania që nga fillimi i pandemisë

GAP: Mbi 37 mijë punëkërkues në katërt muajt e parë të 2020

GAP: Mbi 37 mijë punëkërkues në katërt muajt e parë të 2020

EPIK: Qeveria pa adresë politike dhe institucionale për procesin e integrimit Evropian

EPIK: Qeveria pa adresë politike dhe institucionale për procesin e integrimit Evropian

Zeka kërkon të zbatohet Pakoja Emergjente, rimëkëmbja ekonomike më 2021

Zeka kërkon të zbatohet Pakoja Emergjente, rimëkëmbja ekonomike më 2021

Edhe 36 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, tetë të shëruar

Edhe 36 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, tetë të shëruar

Vdes një person në Infektivë nga koronavirusi, çon numrin në 31

Vdes një person në Infektivë nga koronavirusi, çon numrin në 31

SHBA-ja nis ndihmën për Kosovën pas heqjes së reciprocitetit

SHBA-ja nis ndihmën për Kosovën pas heqjes së reciprocitetit

Mali i Zi kërcënon Serbinë me mekanizma të NATO-s, Daçiq: Thirreni edhe UÇK-në

Mali i Zi kërcënon Serbinë me mekanizma të NATO-s, Daçiq: Thirreni edhe UÇK-në

Dogana fillon zbatimin e vendimit të Qeverisë, mallrat serbe mund të hyjnë pa iu referuar Republika e Kosovës

Dogana fillon zbatimin e vendimit të Qeverisë, mallrat serbe mund të hyjnë pa iu referuar Republika e Kosovës

Lajmet e rreme vështirësojnë betejën kundër COVID-19

Lajmet e rreme vështirësojnë betejën kundër COVID-19

Vuçiq: Do të luftojmë për Kosovën…

Vuçiq: Do të luftojmë për Kosovën…

Pamje shokuese/ Manifestimet në SHBA, një burrë i kërcënon protestuesit me sharrë elektrike

Pamje shokuese/ Manifestimet në SHBA, një burrë i kërcënon protestuesit me sharrë elektrike

Veseli: Sot u largua vendimi mashtrues i reciprocitetit, kurth i ngritur nga Kurti

Veseli: Sot u largua vendimi mashtrues i reciprocitetit, kurth i ngritur nga Kurti

Kurti: Qeveria edhe e paligjshme në Kosovë, edhe në shërbim të Serbisë

Kurti: Qeveria edhe e paligjshme në Kosovë, edhe në shërbim të Serbisë

Vuçiq reagon pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për reciprocitetin

Vuçiq reagon pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për reciprocitetin