Kur tetë futbollistë profesionistë luajnë kundër 380 fëmijëve – dhe rezultati përfundon baras (Foto/Video)

25.03.2019 17:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kur tetë futbollistë profesionistë luajnë kundër 380 fëmijëve – dhe rezultati përfundon baras (Foto/Video)

Në Indonezi janë regjistruar disa pamje interesante në të cilat thuhet se tregojnë një ndeshje ndërmjet tetë futbollistëve profesionistë, si dhe një numri të madh të fëmijëve.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, një ndeshje e pashembullt u organizua në Padang, me tetë lojtarë nga Semen Padang FC i Liga 2, kundër një numri jo të vogël të fëmijëve.

Siç thuhet tutje, rreth 380 fëmijë u rreshtuan kundër profesionistëve në një garë të vështirë – dhe nuk kishte pothuajse asnjë vend për të lëvizur në fushë.

Në një takim dramatik prej 10 minutash, rezultati përfundoi 1-1 që ndoshta dëshmon se sasia mund të jetë aq e vlefshme sa cilësia.

Mbështetësit me siguri e shijuan spektaklin, por duhet të ketë qenë një lojë e pamundur për të arbitruar me trupa që gjendeshin kudo. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kur tetë futbollistë profesionistë luajnë kundër 380 fëmijëve – dhe rezultati përfundon baras (Foto/Video)

Kur tetë futbollistë profesionistë luajnë kundër 380 fëmijëve – dhe rezultati përfundon baras (Foto/Video)

BE injoron paralajmërimet Amerikane për Huawei

BE injoron paralajmërimet Amerikane për Huawei

Sonte fitorja për “kuq e zinjtë” një detyrim

Sonte fitorja për “kuq e zinjtë” një detyrim

Motori i kërkimit në gjuhën Shqipe Gjirafa merr një investim të dytë prej 6.7 milionë dollarësh

Motori i kërkimit në gjuhën Shqipe Gjirafa merr një investim të dytë prej 6.7 milionë dollarësh

A janë të sigurt avionët Boeing Max 8?

A janë të sigurt avionët Boeing Max 8?

Hakerët shpërblehen me makinën që arritën të hakonin

Hakerët shpërblehen me makinën që arritën të hakonin

Shfletuesi Edge i bazuar në Chrome publikohet online

Shfletuesi Edge i bazuar në Chrome publikohet online

Aris Ismajli talent i madh i futbollit

Aris Ismajli talent i madh i futbollit

Seksbomba filipinase qet foto marramendëse, reklamon trupin fantastik (Foto)

Seksbomba filipinase qet foto marramendëse, reklamon trupin fantastik (Foto)

Shfletuesi i ri Edge i Microsoft mund të jetë fundi i Chrome

Shfletuesi i ri Edge i Microsoft mund të jetë fundi i Chrome

Macja agresive ndaj kalimtarëve, nuk sulmon gratë dhe fëmijët (Video)

Macja agresive ndaj kalimtarëve, nuk sulmon gratë dhe fëmijët (Video)

iPhone i 2019 do të ketë një teknologji që Galaxy S10 e ofron tashmë

iPhone i 2019 do të ketë një teknologji që Galaxy S10 e ofron tashmë

Nokia thotë se telefonët e saj kanë dërguar gabimisht informacione në Kinë

Nokia thotë se telefonët e saj kanë dërguar gabimisht informacione në Kinë

“Dark Mode” vjen edhe në Windows me Chrome 74

“Dark Mode” vjen edhe në Windows me Chrome 74

Aplikacionet Android funksionojnë ngadalë? Ja çfarë duhet të bëni

Aplikacionet Android funksionojnë ngadalë? Ja çfarë duhet të bëni

Një ransomware bllokon të dhënat derisa youtuberi PewDiePie të arrijë 100 milionë abonentë

Një ransomware bllokon të dhënat derisa youtuberi PewDiePie të arrijë 100 milionë abonentë