Kur mund t’i tërheqin gjërat e tyre nga konvikti studentët?

15.05.2020 16:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kur mund t’i tërheqin gjërat e tyre nga konvikti studentët?

Njoftohen të gjithë studentët banues të Qendrës së Studentëve, se sot më datë 15.05.2020 është mbajtur takim mes përfaqësuesëve të Qendrës së Studentëve, MASHT-it, Ministrisë së Shëndetësisë, dhe përfaqësuesit të Parlamentit Studentor.

Në këtë takim të gjithë përfaqësuesit institucional janë pajtuar që në ditët në vijim studentët banues t’iu mundësohet tërheqja e gjërave personale të tyre të mbetura në konvikte,shkruan Lajmi.net

Duke filluar nga data 18.05.2020 deri me datën 23.05.2020 u lejohet studentëve tërheqja e gjësendeve për banuesit e konvikteve 1, 2, 3, 4, 5 dhe 8 ndërsa konviktet 6 dhe 7 nuk janë të përfshira në këto data për arsye se për momentin janë me persona të karantinuar.

Duke u bazuar në rekomandimet e IKSHPK-së të gjithë studentët obligohen që të jenë të pajisur me masa mbrojtëse (maska dhe doreza).

Hyrja në hapësirat ë QS-së bëhet në pikën 2 përball fontanës dhe lejohen vetëm studentët banues
të konvikteve, për këtë arsye studentët janë të obliguar të kenë me vete ID kartelën e QS dhe
leternjoftimin.
Kurse studentët banues të cilët janë jashtë Kosovës , tërheqjen e gjërave personale mund t’a bëjnë
pas hapjes së kufinjëve.
*Në tabelën e mëposhtme është specifikuar orari për tërheqjen e gjësendeve, sipas konviktit dhe
datave.

KONVIKTI III

Data Katet Koha
18.05.2020 Kati Përdhesë, I dhe II (dhomat 17-248) 08:00-16:00
19.05.2020 Kati III, IV dhe V (dhomat 301-522) 08:00-16:00

KONVIKTI VIII

Data Katet Koha
18.05.2020 Kati Përdhesë, I dhe II (dhomat 01-226) 08:00-16:00
19.05.2020 Kati III, IV dhe V (dhomat 301-524) 08:00-16:00

KONVIKTI I

Data Katet Koha
20.05.2020 Kati Përdhesë, I dhe II (dhomat 01-229) 08:00-16:00
21.05.2020 Kati III, IV dhe V (dhomat 300-522) 08:00-16:00

KONVIKTI IV

Data Katet Koha
20.05.2020 Kati Përdhesë, I dhe II (dhomat 01-232) 08:00-16:00
21.05.2020 Kati III, IV dhe V (dhomat 303-530) 08:00-16:00

KONVIKTI II

Data Katet Koha
22.05.2020 Kati Përdhesë, I dhe II (dhomat 03-236) 08:00-16:00
23.05.2020 Kati III, IV dhe V (dhomat 303-530) 08:00-16:00

KONVIKTI V

Data Katet Koha
22.05.2020 Kati Përdhesë, I dhe II (dhomat 01-261) 08:00-16:00
23.05.2020 Kati Kati III, IV dhe V (dhomat 301-559) 08:00-16:00.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kur mund t’i tërheqin gjërat e tyre nga konvikti studentët?

Kur mund t’i tërheqin gjërat e tyre nga konvikti studentët?

Realizohet shkëmbim diskutimesh mbi procesin integrues të BE-së

Realizohet shkëmbim diskutimesh mbi procesin integrues të BE-së

Bislimi i PDK-së, dështimi me testimet është një nga 100 dështimet më të mëdhaja të Kurtit

Bislimi i PDK-së, dështimi me testimet është një nga 100 dështimet më të mëdhaja të Kurtit

Gjilani vazhdon me lirimin e hapësiave publike nga uzurpatorët

Gjilani vazhdon me lirimin e hapësiave publike nga uzurpatorët

Sylë Tahirsylaj tregon se sa janë të rrezikshme erërat e fundit

Sylë Tahirsylaj tregon se sa janë të rrezikshme erërat e fundit

Rriten çmimet e produkteve bujqësore

Rriten çmimet e produkteve bujqësore

Kurti: Konsumimi i prodhimeve vendore shumë i rëndësishëm në mbështetje të prodhuesve

Kurti: Konsumimi i prodhimeve vendore shumë i rëndësishëm në mbështetje të prodhuesve

Tërnava: Të presim edhe pak ditë për hapjen e xhamive

Tërnava: Të presim edhe pak ditë për hapjen e xhamive

Paralajmërohet protestë masive me autobusë në Kosovë

Paralajmërohet protestë masive me autobusë në Kosovë

NISMA numëron një sërë problemesh rreth mësimit në distancë, jep rekomandime për testin e Maturës

NISMA numëron një sërë problemesh rreth mësimit në distancë, jep rekomandime për testin e Maturës

Shërbimi Korrektues i Kosovës nga e hëna do të fillojë me lehtësimin e masave

Shërbimi Korrektues i Kosovës nga e hëna do të fillojë me lehtësimin e masave

Borrell: BE-ja udhëheq dialogun Kosovë-Serbi, SHBA-ja partner

Borrell: BE-ja udhëheq dialogun Kosovë-Serbi, SHBA-ja partner

Sveçla e Qalaj vizitë në Merdare

Sveçla e Qalaj vizitë në Merdare

Gjykata e Apelit konfirmon aktakuzën ndaj ish-ministrit Kujtim Gashi

Gjykata e Apelit konfirmon aktakuzën ndaj ish-ministrit Kujtim Gashi

Partitë taktizojnë me koronavirusin për datën e zgjedhjeve

Partitë taktizojnë me koronavirusin për datën e zgjedhjeve

Mustafa dhe Lajçak bisedojnë për mundësinë e rifillimit të dialogut Kosovë-Serbi

Mustafa dhe Lajçak bisedojnë për mundësinë e rifillimit të dialogut Kosovë-Serbi