Kullat e Jasharajve në Prekaz, Labi premton donacion për rregullim

22.05.2020 09:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kullat e Jasharajve në Prekaz, Labi premton donacion për rregullim

Kullat e Jasharjave në Prekaz të Skenderajt tash e sa kohë janë në rrezik shembjeje.

Konservimi i tyre nisi muaj më parë por si proces mbeti në gjysmë dhe ende nuk ka një verdikt final se çfarë pritet të ndodh me ruajtjen e një momunemnti të tillë kulturor.

Sido që të jetë, këngëtari i njohur ferizajas, Labinot Hairi, duket se ka shprehur gatishmërinë që të ndihmojë me donacione, rregullimin edhe të më tutjeshëm të kompleksit memorial.

Në disa fotografi të publikuara në rrjetin social Facebook, Tahiri shkruan se bashkë me fondacionin e tij është në pritje të grumbullimit të mjeteve dhe pret që të takohet edhe me kryetarin e Skenderajt, Bekim Jashari.

“Të dashur shqiptarë, keni çfarë të shikoni me krenari pêr ndihmën që keni dhênë.

Krenarë me punën tonë si fondacion dhe vullnetarë që se bashku kemi ndihmuar vendin ku janë të varrosur dëshmorët e kombit tonë!

Po presim që të vazhdojmë e ta dërgojmë donacionin në Prekaz, për kullat e Jasharajve! Sapo të jemi në kontakt me Komunên e Skenderajt dhe kryetarin e nderuar Bekim Jasharin kështu do bëhet edhe atje zbukurimi i varrezave të dëshmorëve!

Shteti të veproj më shpejtë për atë vend të bekuar!

Me dashuri Labinot Tahiri Ferizaj Kosovë e Shqipërisë”, ka shkruar këngëtari Labinot Tahiri në Facebook.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kullat e Jasharajve në Prekaz, Labi premton donacion për rregullim

Kullat e Jasharajve në Prekaz, Labi premton donacion për rregullim

Sylejman Ahmetaj ndërroi jetë

Sylejman Ahmetaj ndërroi jetë

Kurti sot do të vizitojë Burgun e Dubravës dhe do të bëjë homazhe te pllaka përkujtimore

Kurti sot do të vizitojë Burgun e Dubravës dhe do të bëjë homazhe te pllaka përkujtimore

Viktimë e koronavirusit tregu europian i automobilëve

Viktimë e koronavirusit tregu europian i automobilëve

OSBE: Kemi kritika për mosefikasitetin e gjyqësorit në Maqedoninë e Veriut

OSBE: Kemi kritika për mosefikasitetin e gjyqësorit në Maqedoninë e Veriut

Policia ndaloi mbi dymijë persona brenda dy muajve

Policia ndaloi mbi dymijë persona brenda dy muajve

Trusti i Kursimeve Pensionale të Kosovës dhe Agjencia Kosovare e Privatizimit shumicën e parave i mbajnë të bllokuara, s’preken dot

Trusti i Kursimeve Pensionale të Kosovës dhe Agjencia Kosovare e Privatizimit shumicën e parave i mbajnë të bllokuara, s’preken dot

Ahmeti: Është koha që Kosova të intensifikojë rihapjen pas izolimit prej më shumë se dy muajsh

Ahmeti: Është koha që Kosova të intensifikojë rihapjen pas izolimit prej më shumë se dy muajsh

Ahmeti: Të hiqen oraret e lëvizjes, të hiqet karantina, të hapen çerdhet, shkollat e kufijtë

Ahmeti: Të hiqen oraret e lëvizjes, të hiqet karantina, të hapen çerdhet, shkollat e kufijtë

Selimi: AAK do të respektoj vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Selimi: AAK do të respektoj vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Thaçi: Vendimi i gjyqtarëve të Kushtetueses,  s’më ka pëlqyer

Thaçi: Vendimi i gjyqtarëve të Kushtetueses, s’më ka pëlqyer

Serbia rihap kufijtë

Serbia rihap kufijtë

​Ministria e Financave hap linjë të veçantë informimi rreth pakos emergjente dhe ankesave

​Ministria e Financave hap linjë të veçantë informimi rreth pakos emergjente dhe ankesave

Hoti: Deputetët do të kenë shumë punë në ditët e para të qeverisë së re

Hoti: Deputetët do të kenë shumë punë në ditët e para të qeverisë së re

​Prodhuesit dhe perpunuesit e qumështit kërkojnë mbështetjen e Lutfi Hazirit për konsumin vendor

​Prodhuesit dhe perpunuesit e qumështit kërkojnë mbështetjen e Lutfi Hazirit për konsumin vendor

Tahiri: Kurti e solli vendin në këtë situatë, Qeveria Hoti do të funksionojë

Tahiri: Kurti e solli vendin në këtë situatë, Qeveria Hoti do të funksionojë