Kuçovë, protesta e të papunit; kërcënoi se do vetëdigjej me benzinë (Foto)

19.10.2016 23:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kuçovë, protesta e të papunit; kërcënoi se do vetëdigjej me benzinë (Foto)

Spiro Suli, baba i tre fëmijëve i mbetur pa punë, kërcënoi këtë të mërkurë se do të vetëflijohej para Bashkisë së Kuçovës.

Atij i ishte bllokuar aktiviteti dhe për një orë, në gjendje të rënduar psikologjike ai qëndroi brenda automjetit i lyer me benzinë, ndërsa në dorë mbante një letër dhe një shkrepëse.

Policia dhe zjarrfikësit mbërritën në vendgjarje. Por kur situata nuk u qetësua, gazetarja e Top Channel tentoi të negocionte.

Gazetarja: Kush të ka ndalur?

Spiro Suli: Këta të bashkisë, më vjen policia përditë dhe nuk kam punuar dot asnjë ditë. Kam 3 fëmijë dhe jam i papunë, edhe unë edhe gruaja.

Gazetarja: Sa kohë ke që tregton?

Spiro Suli: 11 vjet.

Gazetarja: Po që të kanë ndaluar?

Spiro Suli: Dy muaj.

Gazetarja: Mund të presësh për pak sa të vijë këtu një përfaqësues i bashkisë?

Spiro Suli: Po.

Në vendin e ngjarjes mbërriti edhe nënkryetari i bashkisë, Shpëtim Nishani. “Çfarë problemi ke se unë nuk e di, sapo më informuan”, tha Nishani.

Takimi vazhdoi në zyrën e nënkryetarit të bashkisë. “Atje janë 200 tregtarë me pakicë, ky është pjesë e tyre. Të gjithë blejnë tek shumica dhe e shesin tek populli. Zotëria shet edhe tek biznesi edhe tek populli. Kjo është ajo të cilën ky duhet të kuptojë”, tha Nishani.

Nënkryetari premtoi të zgjidhë nesër problemin e qytetarit, që disponon liçencë për tregëtimin e frutave dhe perimeve me pakicë.

/ Top Channel

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Haradinaj: Gjykata Speciale s’kishte pse të formohej

Haradinaj: Gjykata Speciale s’kishte pse të formohej

Naim Geci rrëfen si u ekzekutua Ahmet Krasniqi para dyerve të ministrisë së Mbrojtjes

Naim Geci rrëfen si u ekzekutua Ahmet Krasniqi para dyerve të ministrisë së Mbrojtjes

Jakup Krasniqi e quan plakushe Carla Del Ponten, thotë se dështoi të dënonte kriminelët serbë në Hagë

Jakup Krasniqi e quan plakushe Carla Del Ponten, thotë se dështoi të dënonte kriminelët serbë në Hagë

Prokurori i Speciales e cilëson si produktive vizitën në Kosovë, a po përgatiten aktakuzat e para?

Prokurori i Speciales e cilëson si produktive vizitën në Kosovë, a po përgatiten aktakuzat e para?

Koci: Gjykata Speciale ka pranuar deklarata të besueshme nga 724 dëshmitarë nga Serbia

Koci: Gjykata Speciale ka pranuar deklarata të besueshme nga 724 dëshmitarë nga Serbia

Mergim Lushtaku merr konfirmimin e Emirateve në përkrahjen e Kosovës për anëtarësim në Interpol

Mergim Lushtaku merr konfirmimin e Emirateve në përkrahjen e Kosovës për anëtarësim në Interpol

I kërkuari i INTERPOL, organizonte koncerte në Kosovë

I kërkuari i INTERPOL, organizonte koncerte në Kosovë

Të miturit u arratisën nga burgu i Lipjanit me ndihmë nga jashtë

Të miturit u arratisën nga burgu i Lipjanit me ndihmë nga jashtë

Aktgjykimet e prera në 45 raste, kusht për liberalizimin e vizave

Aktgjykimet e prera në 45 raste, kusht për liberalizimin e vizave

Komandati i KFOR-it: Kosova të fokusohet në formimin e Ushtrisë dhe dialogun

Komandati i KFOR-it: Kosova të fokusohet në formimin e Ushtrisë dhe dialogun

Mos liberalizimi i vizave, faji hidhet te Bashkimi Evropian

Mos liberalizimi i vizave, faji hidhet te Bashkimi Evropian

Pacolli injoron Kuvendin, me letër u kërkon deputetëve sugjerime për INTERPOL

Pacolli injoron Kuvendin, me letër u kërkon deputetëve sugjerime për INTERPOL

Zyra e presidentit: Dialogu ende s’ka hyrë në fazën finale

Zyra e presidentit: Dialogu ende s’ka hyrë në fazën finale

Ministri Shala merr vendim që ndalon shitjen dhe shërbimin e alkoolit dhe duhanit për të miturit

Ministri Shala merr vendim që ndalon shitjen dhe shërbimin e alkoolit dhe duhanit për të miturit

Dënohet ish-shoferi i ‘Bechtel-Enka’

Dënohet ish-shoferi i ‘Bechtel-Enka’

Gjykata në Prishtinë jep detaje lidhur me dënimin e Shukri Bujës

Gjykata në Prishtinë jep detaje lidhur me dënimin e Shukri Bujës