Kualifikohet Chelsea, Tottenhami ndeshje shtesë me Southamptonin

26.01.2020 00:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kualifikohet Chelsea, Tottenhami ndeshje shtesë me Southamptonin

Skuadra e Chelsea-t arrin të kualifikohet në fazën e 1/8-ave të FA Cup, pasi mposhti 1-2 Hull City-n brenda në “KCOM Stadium”. Blutë e Londrës ishin gjatë gjithë ndeshjes në kontroll të lojës dhe rezultatit, por rrezikuan disi në fund, pas shkurtimit të diferencës nga vendasit.

Skuadra e drejtuar nga Frank Lampard e gjeti golin që në minutën e 6-të me Batshuayi, ndërsa në pjesën e dytë Tomori thelloi diferencën në 0-2. Hull City nuk u dorëzua dhe në minutën e 78-të hapi ndeshjen me Grosickin, por asgjë më shumë, pasi skuadra e Premier League-s, me shumë përvojë, arriti ta administronte avantazhin.

Nuk ia del ta mbyllë që në ndeshjen e parë çështjen e kualifikimit Tottenhami, që barazoi 1-1 në fushën e Southamptonit. Son Heung-Min realizoi golin e parë të sfidës në minutën e 58-të, por Boufal, 3 minuta para fundit të kohës së rregullt i dha edhe një shans tjetër Southamptonit për të tentuar kualifikimin, edhe pse ndeshja e dytë do të zhvillohet në fushën e londinezëve./TCH/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


11 gjëra të çuditshme që janë kapur nga “Google Earth” (Foto)

11 gjëra të çuditshme që janë kapur nga “Google Earth” (Foto)

PSG “luan tenis” me Dijonin, kualifikimi në gjysmëfinale formalitet

PSG “luan tenis” me Dijonin, kualifikimi në gjysmëfinale formalitet

8 gjëra që i ndodhin trupit tuaj kur nuk kryeni më marrëdhënie seksuale

8 gjëra që i ndodhin trupit tuaj kur nuk kryeni më marrëdhënie seksuale

Amir Rrahmani/ Napoli tregohet më i shpejtë se Arsenali

Amir Rrahmani/ Napoli tregohet më i shpejtë se Arsenali

Shkencëtarët: Burrat homo-biseksualë, më shumë gjasa për kancer të lëkurës, arsyeja solari

Shkencëtarët: Burrat homo-biseksualë, më shumë gjasa për kancer të lëkurës, arsyeja solari

Shqiptari në videoklipin e Selena Gomez (FOTO-VIDEO)

Shqiptari në videoklipin e Selena Gomez (FOTO-VIDEO)

Gruaja me veshje erotike SDM skandalizon blerësit, me qafore mes qendrës tregtare (Foto)

Gruaja me veshje erotike SDM skandalizon blerësit, me qafore mes qendrës tregtare (Foto)

Pas reagimit për lokacionin, Morena thotë se po e kërkojnë për reklamë

Pas reagimit për lokacionin, Morena thotë se po e kërkojnë për reklamë

Elvana Gjata provon ekspreiencën e ‘çmendur’

Elvana Gjata provon ekspreiencën e ‘çmendur’

Sërish krizë në familjen mbretërore

Sërish krizë në familjen mbretërore

Bordi i Juventusit kërkon shkarkimin e Sarrit

Bordi i Juventusit kërkon shkarkimin e Sarrit

Pele në depresion dhe i turpëruar

Pele në depresion dhe i turpëruar

Dha tre asiste, por mesi vendosi një rekord negativ në ndeshjen ndaj Betis

Dha tre asiste, por mesi vendosi një rekord negativ në ndeshjen ndaj Betis

Reali dëfrehet me Osasunan, konfirmohet lider në Spanjë

Reali dëfrehet me Osasunan, konfirmohet lider në Spanjë

E fejuan që në moshën 10-vjeçare, vajza e sëmurë me kancer kërkon të pajtohet me familjen pas 7 vitesh

E fejuan që në moshën 10-vjeçare, vajza e sëmurë me kancer kërkon të pajtohet me familjen pas 7 vitesh

Kevin-Prince Boateng ende “digjet” për Melissa Sattan (Foto)

Kevin-Prince Boateng ende “digjet” për Melissa Sattan (Foto)