“Ku-ku për ne”, dëshpërimi i nënës së 5 fëmijëve që humbi shtëpinë nga zjarri (VIDEO)

01.11.2019 00:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Ku-ku për ne”, dëshpërimi i nënës së 5 fëmijëve që humbi shtëpinë nga zjarri (VIDEO)
Play

Pas 5 vjetësh vuajtje arritën të futen në shtëpi, por e gëzuan vetëm 8 muaj

Lindita Ndoja është nënë e 5 fëmijëve. Djalin e madh e ka çuar në Francë për azil, për t’u kuruar, pasi e ka të sëmurë. Tokën dhe shtëpinë ia ka falur dhe ndërtuar kisha. Pas 5 vjetësh vuajtje arritën të futen në shtëpi, por për fat të keq e gëzuan vetëm 8 muaj, pasi para një jave gjithçka iu shkrumbua.

Kjo nënë jeton e vetme, pasi është divorcuar. Ajo mezi ia del të rrisë me sakrifica fëmijët e saj dhe sot ka mbetur sërish në mes të katër rrugëve.

“Ku-ku për ne, kur kemi parë flakën mbrëmë s’kam ditur çfarë të bëj… vetëm kam thënë fëmija shëndoshë.

“Këtu kemi pas fjetur, gjithçka është bërë shkrumb e hi. Është një tmerr i paparë, shumë e zorshme, shumë, shumë, shumë… ku ku për neve.”

“I bëj thirrje Ervis Naçit të na ndihmojë me këta fëmijë, vetëm t’i fus brenda, jam në pikë të hallit, nuk kemi ku me vajtur më, se çfarë me bërë më. Nuk kemi ku të fusim kokën, kemi mbaruar”.

“Nuk ka më fjalë që përshkruajnë këtë situatë. Sesi do rrimë, sesi do dalim se ku do fusim kokën, se çfarë do bëhet… ka mbaruar çdo gjë.

I bëj thirrje o zot me na ndihmuar sado pak”.

Këto janë fjalët e nënës së 5 fëmijëve pasi shtëpia e saj të cilën bashkë me familjen e gëzoi vetëm 8 muaj u shkrumbua.

“Stop” dhe “Shqiptarët për shqiptarët” bëjnë thirrje për të gjithë që kanë mundësi, që të kontribuojnë për një shtëpi për Lindita Ndojën./tvklan.al

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Engel: Qeveria e re të ketë bazë të gjerë, prekja e kufijve e gabuar

Engel: Qeveria e re të ketë bazë të gjerë, prekja e kufijve e gabuar

Osmani tregon çfarë duhet bërë për të evituar ikjen e mjekëve në Gjermani

Osmani tregon çfarë duhet bërë për të evituar ikjen e mjekëve në Gjermani

Deputeti i IRDK-së, Elbert Krasniqi i bashkohet Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes

Deputeti i IRDK-së, Elbert Krasniqi i bashkohet Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes

Përfundon prapa grilave ferizajasi që rrahu bashkëshorten e tij

Përfundon prapa grilave ferizajasi që rrahu bashkëshorten e tij

Berisha: Taksa ka ulur për 99 për qind importin nga Serbia dhe BeH

Berisha: Taksa ka ulur për 99 për qind importin nga Serbia dhe BeH

Raporti i Prokurorit, tetë të ndaluar për 24 orë

Raporti i Prokurorit, tetë të ndaluar për 24 orë

“Rusia është e vendosur që të mos e zgjidhë çështjen e Kosovës”

“Rusia është e vendosur që të mos e zgjidhë çështjen e Kosovës”

IKD: Rriten rastet e të dënuarve për korrupsion, sfidë mbetet konfiskimi i pasurisë së paligjshme

IKD: Rriten rastet e të dënuarve për korrupsion, sfidë mbetet konfiskimi i pasurisë së paligjshme

Vetëvendosja i refuzon Nismën dhe AKR-në për koalicion

Vetëvendosja i refuzon Nismën dhe AKR-në për koalicion

Tragjedi në Gjermani: Vdes në aksident 18-vjeçari nga Prishtina

Tragjedi në Gjermani: Vdes në aksident 18-vjeçari nga Prishtina

41% e ndërmarrjeve, arritja e marrëveshjes Kosovë-Serbi ndikon në rritjen e eksportit

41% e ndërmarrjeve, arritja e marrëveshjes Kosovë-Serbi ndikon në rritjen e eksportit

Zhang: Ngritjet e mëdha dhe të papritura në pagat e sektorit publik prekin negativisht konkurrencën e jashtme të Kosovës

Zhang: Ngritjet e mëdha dhe të papritura në pagat e sektorit publik prekin negativisht konkurrencën e jashtme të Kosovës

“Kuqezinjtë”: Duart larg nga Kosova

“Kuqezinjtë”: Duart larg nga Kosova

O’Connell rikthehet në Prishtinë, me fanellë të Kosovës flet pas ndeshjes me Anglinë

O’Connell rikthehet në Prishtinë, me fanellë të Kosovës flet pas ndeshjes me Anglinë

Qeveria Haradinaj “Shterri” Fondin Rezervë

Qeveria Haradinaj “Shterri” Fondin Rezervë

Askush s’ka përgjigje si dhe pse ndodhi reaksioni alergjik me votat nga Serbia

Askush s’ka përgjigje si dhe pse ndodhi reaksioni alergjik me votat nga Serbia