KSHZ: KSI të informojë se si do të votojnë personat në izolim

19.05.2020 17:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
KSHZ: KSI të informojë se si do të votojnë personat në izolim

Ditmire Shehu, anëtare dhe nënkryetare e KSHZ-së (KSHZ), tha se as qeveria dhe as Komisioni për sëmundje infektive nuk i kanë informuar ata për zgjedhjet parlamentare në mes të pandemisë së coronavirusit dhe kur nuk duhet të mohohet e drejta e votimit i asnjë qytetari, përfshirë edhe ato të izoluara, thonë nga KSHZ.

“Ne nuk kemi protokoll për zgjedhjet. Ne duhet të ulemi me Komisionin për sëmundje infektive, sepse këto zgjedhje janë të ndryshme, ekziston një rrezik i madh për shëndetin e qytetarëve.

A do të na duhen maska ​​për anëtarët e këshillave të zgjedhjeve, cila është distanca midis atyre 15 personave, si do të jetë votimi, si do të votojnë njerëzit e izoluar, a do të votojnë në të njëjtat vendvotime si më parë, dhe duhet t’i marrim të gjitha këto pyetje përgjigjen. Sepse KSHZ po organizon zgjedhjet dhe nesër ne do të mbajmë përgjegjësi nëse votuesit në zgjedhje infektohen”, tha Shehu.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gashi : Seanca për Qeverinë Hoti të mërkurën në ora 11:00, i kemi numrat

Gashi : Seanca për Qeverinë Hoti të mërkurën në ora 11:00, i kemi numrat

Pas luftës, krimeve dhe burgut, në fushatë për të hyrë në kuvend

Pas luftës, krimeve dhe burgut, në fushatë për të hyrë në kuvend

Këpuctari krijon këpucët anti-Covid!

Këpuctari krijon këpucët anti-Covid!

Pasojat e Covid-19/ Ekonomia franceze pritet të tkurret për 11% këtë vit

Pasojat e Covid-19/ Ekonomia franceze pritet të tkurret për 11% këtë vit

“Republika”, kusht për hyrjen e mallrave nga Serbia

“Republika”, kusht për hyrjen e mallrave nga Serbia

Kryesia sot vendos datën e seancës për votimin e të dekretuarit Hoti

Kryesia sot vendos datën e seancës për votimin e të dekretuarit Hoti

Grenelli zyrtarisht dorëhiqet nga Dapartamenti i Shtetit

Grenelli zyrtarisht dorëhiqet nga Dapartamenti i Shtetit

Tahiri thotë se është lajm i mirë që LDK-ja do të udhëheqë me Qeverinë e Kosovës

Tahiri thotë se është lajm i mirë që LDK-ja do të udhëheqë me Qeverinë e Kosovës

Kjo është lista e deputetëve që kanë nënshkruar kërkesën për seancën e votimit të Qeverisë Hoti

Kjo është lista e deputetëve që kanë nënshkruar kërkesën për seancën e votimit të Qeverisë Hoti

Shala thotë se nuk do të votojë Qeverinë Hoti

Shala thotë se nuk do të votojë Qeverinë Hoti

A do të bëhet Mali i Zi vendi i parë pa koronavirus në Evropë?

A do të bëhet Mali i Zi vendi i parë pa koronavirus në Evropë?

Lutfi Haziri nuk do me e pa askënd në lëkurën e Avdullah Hotit

Lutfi Haziri nuk do me e pa askënd në lëkurën e Avdullah Hotit

Edhe 27 raste me koronavirus të hënën

Edhe 27 raste me koronavirus të hënën

Koronavirusi ndikon në rënien e të hyrave në buxhetin e Maqedonisë së Veriut

Koronavirusi ndikon në rënien e të hyrave në buxhetin e Maqedonisë së Veriut

15 kamionë me mallra serbe u kthyen mbrapa – Serbia, Thaçi e BE-ja kërkojnë heqjen e reciprocitetit

15 kamionë me mallra serbe u kthyen mbrapa – Serbia, Thaçi e BE-ja kërkojnë heqjen e reciprocitetit

Vetëvendosje: Kërkon procesverbalet dhe transkriptet e Gjykatës Kushtetues

Vetëvendosje: Kërkon procesverbalet dhe transkriptet e Gjykatës Kushtetues