Kryetari: Shiu me breshër në Suharekë kanë bërë dëme të mëdha

21.05.2020 09:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kryetari: Shiu me breshër në Suharekë kanë bërë dëme të mëdha

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka treguar se të reshurat e shiut me breshër në këtë qytet kanë bërë dëme të mëdha.

Muharremaj gjatë një prononcimi në emisionin “Zyra e Ankesave”, në RTV Dukagjini ka thënë se të reshurat në fshatin Nepërbisht ka dëme më të mëdha.

“Pardje në orët e natës ka rënë breshër në disa fshatra. Dje isha në terren, dhe kam folur me bujqit. 350 mijë euro janë dëmet. Në fshatin Nepërbisht ka më shumë dëme. Dje ka pas dëme më të vogla nga reshjet e shiut, mirëpo pardje ka bërë më shumë dëme”, ka thënë Muharremaj.

Ai tregoi se sot do ta vizitoj kryeministri në detyrë, Albin Kurti prej të cilit pret premtime për bujqësinë, përcjell Telegrafi.

Muharremaj po ashtu theksoi se ka kërkuar ndihmë edhe nga kryetarët e komunave përreth, pasi vetëm kjo komunë nuk mund ta përballonte dëmin e shkaktuar.

“Patëm një seancë të rregullt në Kuvend. Do të ulemi e do ta shqyrtojmë buxhetin… Sa i përket bujqësisë pres premtime konkrete nga kryeministri, pasi fondet më të mëdha merren nga ministria dhe kryeministria. Ky vit do të jetë sfidues për ne”, tha ndër të tjera kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Veriu i Mitrovicës dhe Podujeva votojnë për kryetarin e komunës

Veriu i Mitrovicës dhe Podujeva votojnë për kryetarin e komunës

Të akuzuarit e UÇK’së në Hagë mblidhen për të festuar bashkë 28 Nëntorin

Të akuzuarit e UÇK’së në Hagë mblidhen për të festuar bashkë 28 Nëntorin

​Vendosja e shtatores së Fadil Vokrrit në Prishtinë, Shpend Ahmeti lëshon një paralajmërim

​Vendosja e shtatores së Fadil Vokrrit në Prishtinë, Shpend Ahmeti lëshon një paralajmërim

Vaksina e Oksfordit, avantazhet ndaj rivalëve

Vaksina e Oksfordit, avantazhet ndaj rivalëve

​Kurti: Sot është kryedita e shqiptarëve

​Kurti: Sot është kryedita e shqiptarëve

Ndërtesa e Qeverisë së Kosovës ndriçohet Kuq e Zi

Ndërtesa e Qeverisë së Kosovës ndriçohet Kuq e Zi

Ndërtesa më e madhe në botë veshët Kuq e Zi

Ndërtesa më e madhe në botë veshët Kuq e Zi

Një muaj paraburgim për të pandehurit S.V, akuzohet për dhunim

Një muaj paraburgim për të pandehurit S.V, akuzohet për dhunim

14 të vdekur, 639 raste të reja nga Covid-19

14 të vdekur, 639 raste të reja nga Covid-19

​“Skënderbeu” tani e tutje do të pushojë edhe në Prizren

​“Skënderbeu” tani e tutje do të pushojë edhe në Prizren

Haziri nderon me mirënjohje Timothy R. Orr, Eduard Kukan, Vasfi Visoka, Fadil Rrahmani, Ejup Salihu, Ibrahim Berisha, Rexhep Hamiti e Enver Tali

Haziri nderon me mirënjohje Timothy R. Orr, Eduard Kukan, Vasfi Visoka, Fadil Rrahmani, Ejup Salihu, Ibrahim Berisha, Rexhep Hamiti e Enver Tali

Rama i uron Ditën e Flamurit ish-presidentit Thaçi

Rama i uron Ditën e Flamurit ish-presidentit Thaçi

Kosova rrezikon të hyjë në krizë kushtetuese për postin e presidentit

Kosova rrezikon të hyjë në krizë kushtetuese për postin e presidentit

Bislimi thotë se kryeministri Hoti nuk e ka trurin për rimëkëmbje ekonomike

Bislimi thotë se kryeministri Hoti nuk e ka trurin për rimëkëmbje ekonomike

Kurti nga Prekazi: Vendi ende nuk ka sovranitet dhe integritet të plotë territorial

Kurti nga Prekazi: Vendi ende nuk ka sovranitet dhe integritet të plotë territorial

Jashari: Është e papranueshme 21 vjet pas luftës Kullat në Prekaz kanë mbetur në mëshirën e fatit

Jashari: Është e papranueshme 21 vjet pas luftës Kullat në Prekaz kanë mbetur në mëshirën e fatit