Kryetari i Presidencës së Bosnjës përshendet Kurtin për heqjen e taksës 100%

22.05.2020 20:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kryetari i Presidencës së Bosnjës përshendet Kurtin për heqjen e taksës 100%

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka biseduar sot me kryetarin e Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës.

Kurti ka folur në telefon me Shefik Xhaferoviqin, me të cilin ka diskutuar për marrëdhëniet bilaterale Kosovë-BeH, si dhe për koronavirusin, ka bërë të ditur shefi në detyrë i ekzekutivit kosovar.

Nëpërmjet një “cicërime” në llogarinë e tij në rrjetin social Twitter, në internet, Kurti ka treguar se Xhaferoviq “ka përshëndetur heqjen e tarifës prej 100 për qind, dhe ka theksuar nevojën për lëvizje të lirë të mallrave dhe të njerëzve”.

Kurti po ashtu ka thënë se me Xhaferoviqin janë pajtuar se idetë për shkëmbime territoriale e kthejnë Ballkanin në konfliktet e viteve të 90-ta.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Intervistimi i Thaçit vazhdon edhe sot

Intervistimi i Thaçit vazhdon edhe sot

Nënshkruhet projekti për menaxhimin e Covid-19 në vlerë 200 mijë euro

Nënshkruhet projekti për menaxhimin e Covid-19 në vlerë 200 mijë euro

​Vazhdon seanca për menaxhimin e pandemisë Covid-19

​Vazhdon seanca për menaxhimin e pandemisë Covid-19

Haziri: Mos lejimi i dasmave është politikë e gabuar

Haziri: Mos lejimi i dasmave është politikë e gabuar

Bie numri i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë, rritet numri i të shëruarve

Bie numri i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë, rritet numri i të shëruarve

Bilanci i pandemisë së COVID-19 në botë, mbi 13 milionë raste

Bilanci i pandemisë së COVID-19 në botë, mbi 13 milionë raste

Ali Ahmeti: Të njollosësh UÇK-në është sikur t’u bësh atentat gjithë shqiptarëve!

Ali Ahmeti: Të njollosësh UÇK-në është sikur t’u bësh atentat gjithë shqiptarëve!

Ministri Zemaj e jep një lajm të mirë: Sot kemi rënie të infektuarve dhe rritje të numrit të shëruarve

Ministri Zemaj e jep një lajm të mirë: Sot kemi rënie të infektuarve dhe rritje të numrit të shëruarve

Mbushet me pacientë Klinika Infektive në Pejë

Mbushet me pacientë Klinika Infektive në Pejë

Një tjetër rast “Floyd” në SHBA, qytetarët nisin protestat…

Një tjetër rast “Floyd” në SHBA, qytetarët nisin protestat…

Imuniteti ndaj COVID-19 mund të zhduket në disa muaj

Imuniteti ndaj COVID-19 mund të zhduket në disa muaj

Shoqëruesja e dhomës tronditi me komentin për vdekjen e 21-vjeçares, reagon gjinekologu i QKUK-së

Shoqëruesja e dhomës tronditi me komentin për vdekjen e 21-vjeçares, reagon gjinekologu i QKUK-së

Gent Cakaj: Kur janë në pyetje vlerat e UÇK’së duhet të reagojmë si një komb, e jo si dy shtete

Gent Cakaj: Kur janë në pyetje vlerat e UÇK’së duhet të reagojmë si një komb, e jo si dy shtete

Osmani: Nuk ka sot asgjë më urgjente sesa të bëhet ligji për pandeminë

Osmani: Nuk ka sot asgjë më urgjente sesa të bëhet ligji për pandeminë

OKB: Përkeqësohet uria në botë, perspektiva të errëta në 2020

OKB: Përkeqësohet uria në botë, perspektiva të errëta në 2020

Mjekët i thonë familjes se babai ka vdekur, ata e gjejnë të gjallë në morg

Mjekët i thonë familjes se babai ka vdekur, ata e gjejnë të gjallë në morg