Kryetari i PDK’së: Hoti dhe Qeveri do të kolapsojnë shpejtë

04.06.2020 21:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kryetari i PDK’së: Hoti dhe Qeveri do të kolapsojnë shpejtë

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, vlerëson se Qeveria e re me Kryeministër Avdullah Hotin do të jetë jetëshkurtër.

Ai ka theksuar se do të përpiqet të punojë shumë që kjo të arrihet.

“Nuk e di së çfarë se do të bëjë por kam shpresa të vogla dhe besoj se kjo Qeveri do të kolapsojë shumë shpejt. Do të punoj që sa më shpejt të shkojmë në zgjedhje. Qytetarët janë mashtruar. Kjo Qeveri është  pjesë e epokës së mashtrimit”, është shprehur Veseli, njofton Klan Kosova.

“Qeveria e re është shumë e dëmtuar, sepse është vazhdimësi i qeverisjes së kaluar – i njëjti projeksion. Kemi skepticizmin tonë se nuk do të mund të bëjë diçka, ose asgjë. Do ta thellojë krizën ekonomike. LDK ka qenë bashkë me Vetëvendosjen, nuk mund t’i faturohet e tëra LVV. Kur e kemi propozuar pakon emergjente ka mundur ta ngritë zërin”.

“Kryeministri është vazhdimësi, është zëvendës i Kurtit i cili është futur në një projekt për  shpresë dhe e kanë dëmtuar për 50 ditë”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Këshilltari i Presidentit akuzon Hotin se është përfshirë në dialog teknik që i konvenon Serbisë

Këshilltari i Presidentit akuzon Hotin se është përfshirë në dialog teknik që i konvenon Serbisë

Shoqata e Prokurorëve të Kosovës ngushëllon familjen e prokurorit Ukshini

Shoqata e Prokurorëve të Kosovës ngushëllon familjen e prokurorit Ukshini

​Vendimet e Qeverisë gjatë kohës së pandemisë s’kanë bazë ligjore, u shkelen rënd të drejtat e njeriut

​Vendimet e Qeverisë gjatë kohës së pandemisë s’kanë bazë ligjore, u shkelen rënd të drejtat e njeriut

​Spitalit të Vushtrrisë i dhurohet një autoambulancë

​Spitalit të Vushtrrisë i dhurohet një autoambulancë

Edon Zhegrova takohet me të parin e KOK-ut, Besim Hasanin

Edon Zhegrova takohet me të parin e KOK-ut, Besim Hasanin

Malisheva sot pa asnjë rast të ri me Covid-19

Malisheva sot pa asnjë rast të ri me Covid-19

Partitë shqiptare diktojnë formimin e qeverisë së re

Partitë shqiptare diktojnë formimin e qeverisë së re

102 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri dhe 4 të vdekur

102 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri dhe 4 të vdekur

Një person i vrarë dhe një i plagosur në Repë të Podujevës

Një person i vrarë dhe një i plagosur në Repë të Podujevës

Ish-Kryeministri i Shqipërisë shkon në konak të Presidentit, i takon prindërit e Thaçit

Ish-Kryeministri i Shqipërisë shkon në konak të Presidentit, i takon prindërit e Thaçit

Feronikeli largohet nga garat e Superligës

Feronikeli largohet nga garat e Superligës

​“Në zemër të Covidit”, pamje dhe rrëfime ekskluzive nga Klinika Infektive

​“Në zemër të Covidit”, pamje dhe rrëfime ekskluzive nga Klinika Infektive

Xhudistët nga Kosova vazhdojnë përgatitjet në Kroaci

Xhudistët nga Kosova vazhdojnë përgatitjet në Kroaci

​145 raste të reja me Covid-19 dhe 171 të shëruar

​145 raste të reja me Covid-19 dhe 171 të shëruar

​Publikohen rezultatet 24 orëshe për Covid-19

​Publikohen rezultatet 24 orëshe për Covid-19

Hoxhaj: Në PDK s’kemi diskutuar nëse do të hynë në Qeveri, mbesim në opozitë

Hoxhaj: Në PDK s’kemi diskutuar nëse do të hynë në Qeveri, mbesim në opozitë