Kryetari i Kamenicës thotë se po mendojnë që t’i fusin në karantinë 18 familje

03.04.2020 17:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kryetari i Kamenicës thotë se po mendojnë që t’i fusin në karantinë 18 familje

Kryetati i Kamenicës, Qëndron Kastrati ka folur për gjendjen në këtë komunë pas konfirmimit të disa rasteve me koronavirus.

Kastrati thotë se kanë menduar që t’i fusin edhe 18 familje në karantinë, meqenesë kanë pasur kontakt me të infektuarit. Ai ka treguar se Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik është duke marrë mostra, por ka thënë se nuk e di numrin e saktë.

Ai ka treguar se në mesin e personave që u janë marrë mostrat dje janë edhe dy pjesëtarë të Policisë së Kosovës.

“Janë edhe 18 familje të tjera që kemi menduar të futen në karantinë, të cilët kanë pasur kontakt me ta, por deri tash nuk janë testuar. Është duke u bërë testimi, nuk e dijmë numrin e saktë, vetëm që e di që për momentin janë duke u marrë mostrat. Dy prej tyre që mostrat u janë marrë dje janë pjesëtarë të Policisë së Kosovës, ndërsa të tjerët janë nga Topanica dhe raste kontakti. Ende nuk jemi të sigurtë a do të jetë dikush nga stafi mjekësor, por kanë qenë të pajisur me pajisje mbrotjëse dhe nuk kanë paraqitur asnjë simptomë se janë të infektuar”, ka thënë Kastrati.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zgjedhorja/ Arrihet dakordësia për administrimin e zgjedhjeve, komisionet siç kanë qenë…

Zgjedhorja/ Arrihet dakordësia për administrimin e zgjedhjeve, komisionet siç kanë qenë…

Vrasje-vetëvrasje, Prindërit, fëmijët dhe macet e shtëpisë gjenden të vdekur

Vrasje-vetëvrasje, Prindërit, fëmijët dhe macet e shtëpisë gjenden të vdekur

Foto/ U infektuan me koronavirus, nëna me foshnjën mposhtin virusin

Foto/ U infektuan me koronavirus, nëna me foshnjën mposhtin virusin

11 raste të reja me COVID-19 në Kosovë të premten, dy të shëruar

11 raste të reja me COVID-19 në Kosovë të premten, dy të shëruar

Haziri: Kurti tentoi të thotë se janë dy parti LDK, njëra në Kuvend e tjetra në lagjen Qafa

Haziri: Kurti tentoi të thotë se janë dy parti LDK, njëra në Kuvend e tjetra në lagjen Qafa

Dorëzohet Hoti ia delegon Thaçit përfaqësimin e Kosovës në negociata

Dorëzohet Hoti ia delegon Thaçit përfaqësimin e Kosovës në negociata

Mustafa i reagon Haskukës pas prishjes së koalicionit: I fitove zgjedhjet falë LDK’së, do të rrëzojmë nga pushteti

Mustafa i reagon Haskukës pas prishjes së koalicionit: I fitove zgjedhjet falë LDK’së, do të rrëzojmë nga pushteti

Hoti i shpreh Kosnettit “vendosmërinë për bashkëpunim të ngushtë me SHBA-në”

Hoti i shpreh Kosnettit “vendosmërinë për bashkëpunim të ngushtë me SHBA-në”

Kosnetti pret që SHBA-ja të dalë më e fuqishme pas trazirave të fundit

Kosnetti pret që SHBA-ja të dalë më e fuqishme pas trazirave të fundit

Një muaj paraburgim të dyshuarit që kërcënoi togerin serb të FSK-së

Një muaj paraburgim të dyshuarit që kërcënoi togerin serb të FSK-së

Mësimi në distancë nuk i realizoi objektivat

Mësimi në distancë nuk i realizoi objektivat

Kosova vendi më pro-amerikan në Ballkan, sipas Institutit amerikan

Kosova vendi më pro-amerikan në Ballkan, sipas Institutit amerikan

Riatdhesohen 300 persona nga Turqia në Kosovë

Riatdhesohen 300 persona nga Turqia në Kosovë

Dorëzohet kallëzim penal ndaj Albin Kurtit dhe Haki Abazit

Dorëzohet kallëzim penal ndaj Albin Kurtit dhe Haki Abazit

Maqedonia e Veriut: Virusi rrit papunësinë në mesin e të rinjve

Maqedonia e Veriut: Virusi rrit papunësinë në mesin e të rinjve

‘Fake News’-i nga media italiane/ Rama: Plehrat i’u hodhën në fytyrë Shqipërisë në sytë e botës! Këta janë opozitarët që…

‘Fake News’-i nga media italiane/ Rama: Plehrat i’u hodhën në fytyrë Shqipërisë në sytë e botës! Këta janë opozitarët që…