Kryeministri Italian: Huawei dyert e hapura për 5G në Itali

27.04.2019 23:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kryeministri Italian: Huawei dyert e hapura për 5G në Itali

Kryeministri Italian Xhuzepe Konte tha ditën e Premte se Huawei do të ketë rrugën e hapur për të punuar në rrjetin 5G të operatorëve të telekomunikacionit në Itali.

Deklaratën ai e dha gjatë një vizite në Kinë ku u takua edhe me shefin ekzekutiv të Huawei Ren Zhengfei. Komentet e tij u publikuan në Sky Italia.

“I thashë se kemi adoptuar disa masa për të mbrojtur interesat tona, jo vetëm nga Huawei por nga çdo kompani tjetër që hyn në fushën e 5G-së,” tha Ai.

Huawei është prodhuari më i madh në botë i pajisjeve të telekomunikacionit. Në muajt e fundit është vënë nën presionin Amerikan pasi Shtetet e Bashkuara kërkuan nga aleatët të mos përdorin teknologjisë e Huawei.

SHBA frikësohet se Huawei është një vegël e qeverisë Kineze dhe se përdoret për të përgjuar vendet Perëndimore. Huawei vazhdimisht ka mohuar këto akuza duke i quajtur të pabaza dhe pavertetuara. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë