Krokodilët e hanë për së gjalli vajzën dyvjeçare në Kamboxhia

02.07.2019 16:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Krokodilët e hanë për së gjalli vajzën dyvjeçare në Kamboxhia

Një fëmijë i vogël i gjinisë femërore është ngrënë i gjallë nga krokodilët në Kamboxhia pasi rrëshqiti në gropën ku ata po mbaheshin të ngujuar. Lajmin e kanë bërë të ditur autoritetet e këtij shteti.

Rom Roath Neary, dyvjeçare, rrëshqiti në hapësirën ku kishte shumë krokodilë, përderisa nëna e saj ishte duke u kujdesur për foshnjën e saj të porsalindur.

Pasi u kthye në shtëpi nga puna, babai i saj filloi ta kërkonte vajzën e tij dhe e gjeti kafkën e saj pa mish në hapësirën ku familja i mban të mbyllur disa krokodilë.

Shefi i policisë në rajonin Sieam Reap, Och Sophen, tha se vajza e vogël i kishte humbur papritmas nga sytë nënës së vet. “Kur babai i saj erdhi nga puna, filloi ta kërkonte, por nuk mundi ta gjente. Më vonë, ai e gjeti kafkën e saj në kafazin e krokodilëve”, tha ai.

Policia tha se familja që i mbante krokodilët të mbyllur në një gropë e ka ndërtuar një rrethojë përreth kësaj grope, por ajo i kishte disa hapësira ku mund të depërtonin fëmijët e vegjël.

Zyrtarët e Kamboxhias i paralajmëruan familjet që kanë ferma krokodilësh që të kenë kujdes të veçantë për fëmijët dhe të mos i lënë ata të afrohen afër këtyre kafshëve.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Çështjet e mosmarrëveshjeve ndërmjet Bullgarisë dhe Serbisë

Çështjet e mosmarrëveshjeve ndërmjet Bullgarisë dhe Serbisë

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Korrupsioni dhe mungesa e reformave ulin besimin ndaj Qeverisë

Korrupsioni dhe mungesa e reformave ulin besimin ndaj Qeverisë

Lajmi i fundit: Serbia thotë se pamundësoi pranimin e Administratës Tatimore të Kosovës në IOTA

Lajmi i fundit: Serbia thotë se pamundësoi pranimin e Administratës Tatimore të Kosovës në IOTA

Ministri i Jashtëm i Bosnjës, taksën nga Kosova e konsideron goditje të rëndë

Ministri i Jashtëm i Bosnjës, taksën nga Kosova e konsideron goditje të rëndë

Ambasada amerikane në Beograd kërkon ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi

Ambasada amerikane në Beograd kërkon ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi

Dhjetëra mijëra qytetarë protestojnë të qetë në Tiranë

Dhjetëra mijëra qytetarë protestojnë të qetë në Tiranë