Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

19.01.2020 00:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Për herë të parë në këtë sezon Napolon pëson tri humbje radhazi, duke konfirmuar krizën e thellë të rezultateve me Gattuson trajner. Në dy ndeshjet paraardhëse, napolitanët ishin mundur nga Interi dhe Lazio, ndërsa shuplakën e radhës, atë më të rëndën ia jep Fiorentina brenda në “San Paolo”.

Në një stadium thuajse të boshatisur vendasit luajtën pa busull duke pësuar dy gola, një në çdo pjesë, dhe pa mundur që të reagonin për të ndryshuar rrjedhën e lojës.

Federico Chiesa përmbylli në mënyrën më të mirë të mundshme një aksion model të skuadrës vjollcë në minutën e 26-të, duke i dhënë goditjen e parë Napolin, ndërsa atë të “knock aut”-it ia dha Vlahovic në të 74-ën.

Asgjë s’mundi të bënte Napoli në minutat e mbetura, veçse të pranonte rezultatin, që vë nën akuzë futbollistët dhe trajnerin Gattuso, që nuk po arrin ta nxjerrë ekipin nga një labirint i errët, ku ka hyrë prej shumë javësh.

Duket e ringjallur Fiorentina me trajnerin Iachini, megjithatë i duhet ende një seri e gjatë rezultatesh pozitive për të synuan zonën europiane./tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Na bëj hallall që të lamë pas dore, e sot të thurim lavde të gjithë”

“Na bëj hallall që të lamë pas dore, e sot të thurim lavde të gjithë”

​Top 10 lojtarët më të paguar në botë sipas “Forbes”

​Top 10 lojtarët më të paguar në botë sipas “Forbes”

Burri i lë kartën e lekëve gruas: “Shpenzo sa të duash”, por PIN-i është një ekuacion i vërtetë

Burri i lë kartën e lekëve gruas: “Shpenzo sa të duash”, por PIN-i është një ekuacion i vërtetë

Kinezët ndërtojnë qytet rezistues ndaj koronavirusit – (Foto)

Kinezët ndërtojnë qytet rezistues ndaj koronavirusit – (Foto)

Rita Ora ngrit temperaturat në bikini të ngushta – (Foto/Video)

Rita Ora ngrit temperaturat në bikini të ngushta – (Foto/Video)

Dua Lipa, një mjeshtre e selfive në pasqyrë – (Foto)

Dua Lipa, një mjeshtre e selfive në pasqyrë – (Foto)

Manekinia e njohur izraelite dënohet me nëntë muaj shërbim të komunitetit

Manekinia e njohur izraelite dënohet me nëntë muaj shërbim të komunitetit

Mbappe largohet nga Parisi verën e ardhshme

Mbappe largohet nga Parisi verën e ardhshme

Çfarë është karcinoma skuamoze e lëkurës?

Çfarë është karcinoma skuamoze e lëkurës?

Ndihma e parë për sulmet e gurit në tëmth

Ndihma e parë për sulmet e gurit në tëmth

Sëmundja për të cilën nuk flitet sa duhet

Sëmundja për të cilën nuk flitet sa duhet

​NASA blen gurët e Hënës nga njerëzit në të gjithë botën, por ka një kusht të vetëm

​NASA blen gurët e Hënës nga njerëzit në të gjithë botën, por ka një kusht të vetëm

Mozzak: Loredana ende pjesë e jetës time

Mozzak: Loredana ende pjesë e jetës time

Vijnë konfirmimet, Interi edhe më afër Arturo Vidalit

Vijnë konfirmimet, Interi edhe më afër Arturo Vidalit

​De Bruyne: Fare nuk më intereson për Messin

​De Bruyne: Fare nuk më intereson për Messin

​Arsenali e nis me fitore bindëse sezonin e ri

​Arsenali e nis me fitore bindëse sezonin e ri