Krijesa misterioze e lumit, me dhëmbë të mprehtë dhe bisht të ndarë në disa pjesë (Foto)

01.03.2019 12:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Krijesa misterioze e lumit, me dhëmbë të mprehtë dhe bisht të ndarë në disa pjesë (Foto)

Tee Hokin ka mbetur i befasuar, kur kapi një krijesë misterioze që e ka quajtur jashtëtokësore, në një lumë në Kakadu National Park të Australisë.

Peshku kishte kokë të çuditshme me një zgjatim prapa, dhëmbë të mbrehtë dhe bishtin e kishte të ndarë në disa pjesë të ndryshme, transmeton Telegrafi.

“Dukej si ngjalë, me kokë të madhe dhe të frikshme. Më befasuese ishte se ishte gjallë, por nuk bënte asnjë lëvizje” ka shpjeguar Hokin.

Koka e krijesës me dhëmbë të mprehtë

Me trup të gjatë afro 15 centimetra dhe pa luspa, peshku dukej edhe më i frikshëm pasi nuk kishte sy. Eksperti i identifikimit të peshqve, Morgan Grant ka thënë se krijesë i përket grupit të njohur si Eelgobies.

“Këta peshq janë gjetur në ujëra të ëmbla dhe të njelmëta, në Paqësorin perëndimor, Oqeanin Indian dhe në bregdetin e Australisë” ka thënë Grant.

Sipas tij, sytë e tyre nuk janë të zhvilluara dhe zakonisht të mbuluara me lëkurë, pasi jetojnë në ujëra të rrëmbyeshme dhe të turbullta.

Mësohet se prenë e kapin në bazë të prekjes dhe jo pse e shohin, ndërsa me dhëmbë të fuqishëm sigurohen ta mbajtë për ta ngrënë, në pamundësi ta kapin një tjetër. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ja arsyeja se pse fëmijët qajnë gjithmonë kur janë në aeroplan

Ja arsyeja se pse fëmijët qajnë gjithmonë kur janë në aeroplan

Tesla prezanton SUV e ri Model Y javën e ardhshme

Tesla prezanton SUV e ri Model Y javën e ardhshme

Njerëzit që shikojnë televizor për orë të gjata kanë një memorie më të dobët

Njerëzit që shikojnë televizor për orë të gjata kanë një memorie më të dobët

Zyrtarizohet standardi i uebit që do ti japë fund fjalëkalimeve

Zyrtarizohet standardi i uebit që do ti japë fund fjalëkalimeve

Lego i përgjigjet telefonëve me ekrane me palosje të Samsung dhe Huawei

Lego i përgjigjet telefonëve me ekrane me palosje të Samsung dhe Huawei

Vaji që lufton kancerin e mushkërive

Vaji që lufton kancerin e mushkërive

Aplikacioni Mail në Windows 10 pajiset me “Dark Mode”

Aplikacioni Mail në Windows 10 pajiset me “Dark Mode”

Si të bëni lëngun me mollë e kumbulla të thata që mjekon zorrën e trashë

Si të bëni lëngun me mollë e kumbulla të thata që mjekon zorrën e trashë

Orët inteligjente, Apple udhëheq bindshëm

Orët inteligjente, Apple udhëheq bindshëm

Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

“ji32k7au4a83″ mund tu duket fjalëkalim i vështirë por është një prej më të hakuarve

“ji32k7au4a83″ mund tu duket fjalëkalim i vështirë por është një prej më të hakuarve

Apple adreson “Flexgate” në laptopët MacBook Pro

Apple adreson “Flexgate” në laptopët MacBook Pro

Miomët e mitrës

Miomët e mitrës

Huawei thirrje për krijimin e standardeve të përbashkëta të sigurisë kibernetike

Huawei thirrje për krijimin e standardeve të përbashkëta të sigurisë kibernetike

Në mungesë të pemëve, zogjtë ndërtuan fole gjigante nëpër shtyllat e telefonit (Foto)

Në mungesë të pemëve, zogjtë ndërtuan fole gjigante nëpër shtyllat e telefonit (Foto)