Kreu i PDK-së Kadri Veseli, diskutoi online me strukturat e PDK-së për pakon emergjente prej 320 milionë euro ndihmë qytetarëve e bizneseve

09.04.2020 20:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kreu i PDK-së Kadri Veseli, diskutoi online me strukturat e PDK-së për pakon emergjente prej 320 milionë euro ndihmë qytetarëve e bizneseve

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, po vazhdon aktivitetet politike brenda dhe kashtë partisë për të dhënë kontributin me propozime e nisma konkrete në përballje të pandemisë covid19.

Lideri i opozitës sot ka zhvilluar diskutime me anëtarët e Kryesisë dhe kryetarët e degëve të PDK-së lidhur me propozim pakon emergjente prej 320 milionë eurove që pritet të trajtohet me iniciativë të PDK-së të martën në Kuvendin e Kosovës.

Kreu i PDK-së Kadri Veseli ka shkruar në faqenne tij në Facebook se edhe në këtë kohë pandemie partia që ai drejton është duke punuar në reformat e brendshme dhe duke kryer rolin e saj opozitar në shërbim të gjithë qytetarëve pa dallim.

Deklarata e plotë e Kadri Veselit:

Partia Demokratike e Kosovës vazhdon intensivisht reformën e saj të brendshme pavarësisht situatës emergjente të pandemisë. Gjithmonë të kujdesshëm, duke respektuar rekomandimet e Organizatës Botërore të Shëndetësisë si dhe duke shfrytëzuar avantazhet e teknologjisë së informacionit, ne vazhdojmë rregullisht komunikimin brenda strukturave. Sot bisedova në video-konferencë me krytarët e degëve si dhe anëtarët e kryesisë së PDK-së, për aktivitetet e ardhshme të partisë si dhe për nismat tona konstruktive për sa i përket masave ekonomike që duhen marrë për të përballuar siç duhet luftën kundër pandemisë si dhe për të parandaluar kolapsin ekonomik. Me këtë rast ju ftoj edhe juve sërish që të mbani distancën sociale e mos të dilni nga shtëpia pa nevojë. Së bashku do t’ia dalim ta tejkalojmë këtë vështirësi.

Partia Demokratike e Kosovës vazhdon intensivisht reformën e saj të brendshme, pavarësisht situatës emergjente….

Posted by Kadri Veseli on Thursday, April 9, 2020

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Sovraniteti formë demokratike që buron nga populli

Sovraniteti formë demokratike që buron nga populli

Hyri ilegalisht nga Serbia në Kosovë

Hyri ilegalisht nga Serbia në Kosovë

Rama: Me Metën dhe Bashën për një tryezë të gjerë

Rama: Me Metën dhe Bashën për një tryezë të gjerë

Zgjidhja për Kosovën, me një rezolutë të re të OKB-së

Zgjidhja për Kosovën, me një rezolutë të re të OKB-së

Edhe 400 ushtarë amerikanë do t’i bashkohen KFOR-it

Edhe 400 ushtarë amerikanë do t’i bashkohen KFOR-it

Shtyp pullë postare me hartën e Kroacisë së Ante Paveliqit

Shtyp pullë postare me hartën e Kroacisë së Ante Paveliqit

Rimëkëmbja ekonomike e Kosovës pas pandemisë

Rimëkëmbja ekonomike e Kosovës pas pandemisë

Vuçiq i kundërpërgjigjet Kurtit

Vuçiq i kundërpërgjigjet Kurtit

Peticion kundër testit të maturës, prindërit propozojnë modelin e Shqipërisë

Peticion kundër testit të maturës, prindërit propozojnë modelin e Shqipërisë

Ambasadori Orlando: T’i hapim rrugën e integrimit në BE të Ballkanit Perëndimor

Ambasadori Orlando: T’i hapim rrugën e integrimit në BE të Ballkanit Perëndimor

Apostolova: Bashkimi Evropian po synon t’i ndajë mbi 160 milionë euro për Kosovën

Apostolova: Bashkimi Evropian po synon t’i ndajë mbi 160 milionë euro për Kosovën

Osmani: Vrasjes së Ilir Konushevcit dhe Hazir Malajt thërret ndërgjegjen tonë për ta zbardhur rastin enigmatik

Osmani: Vrasjes së Ilir Konushevcit dhe Hazir Malajt thërret ndërgjegjen tonë për ta zbardhur rastin enigmatik

Mustafa në Ditën e Evropës: Kosovarët, të vetmit të diskriminuar

Mustafa në Ditën e Evropës: Kosovarët, të vetmit të diskriminuar

Ministria e Shëndetësisë: Po shqyrtojmë lehtësimin e masave para 18 majit

Ministria e Shëndetësisë: Po shqyrtojmë lehtësimin e masave para 18 majit

Konflikti i armatosur në “Lagjen e Trimave”

Konflikti i armatosur në “Lagjen e Trimave”

E mundurë testi i maturës të mbahet në qershor

E mundurë testi i maturës të mbahet në qershor