Krasniqi: Sulmi ndaj meje ka ndodhur dje, s’kam pasë kurrë problem me Albin Gashin

08.05.2020 18:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Krasniqi: Sulmi ndaj meje ka ndodhur dje, s’kam pasë kurrë problem me Albin Gashin

Frashër Krasniqi nga PSD ka thënë se rasti i sulmit fizik ndaj, siç thotë nga ish kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Albin Gashi, ka ndodhur ditën e djeshme.

“Nuk kemi dashur ta bëjmë publike para se denoncimin ta bëjmë në polici. Më është dukur kjo më korrekte. Si parti kemi pasë synim që dje të publikohet por unë ka refuzuar, që kjo nuk duhet të ndodhë para se të shkohet në polici”, është shprehur Krasniqi, njofton Klan Kosova.

“Sulmi ka ndodhur në rrugën “Rexhep Luci”. Kur jemi takuar dje më është drejtuar me: “Të prita si me të pasë thirrur”. Filloi me kërcënim: “edhe Nol Nushin do ta tërheqim zvarrë”. “Jeni të njëjtë të gjithë”. Lloj-lloj fyerje”.

“Vetëm ne të dy ishim. I kam thënë se nuk e kam ndërmend të rrahem me juve, “ndalo me këto fjalë”. Më ka sulmuar fizikisht dy herë. Më ka sulmuar me grusht në kokë. Ia kam kthyer: “se nuk e kam ndërmend të rrahem me ty”. Pastaj kanë ndërhyrë dy veta. Nuk ia kam kthyer se pas skenës në studiot e Klan Kosova ku kam thënë se nuk do ta përsëris”.

Krasniqi ka theksuar se sulmi mbi të nuk ka të bëjë me çështje personale.

“Nuk është personal. Njeriu i fundit do të isha unë që ai të ngatërrohesha fizikisht. Kemi pas raport korrekt. Ka të bëjë me subjektin që i takoj dhe dallimin me mendime, me ndjenjën që ka “unë jam në anën e pushtetit” dhe si babai i tij që rreh lypsarë në shesh. E bëjnë pse janë në pushtet. Kurrfarë problemi me Albin Gashin nuk kam pasur”.

“Nëse nuk është fjala për dallime politike s’di çfarë ka pasur ai me mua. Ku Kryeministri Kurti shpall tradhtar, është mesazh i qartë për militantët se mund të bëjnë sulme të tilla”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Krasniqi: Sulmi ndaj meje ka ndodhur dje, s’kam pasë kurrë problem me Albin Gashin

Krasniqi: Sulmi ndaj meje ka ndodhur dje, s’kam pasë kurrë problem me Albin Gashin

Shqipëria drejt hapjes, nga e hëna masa lehtësuese qarkullimi

Shqipëria drejt hapjes, nga e hëna masa lehtësuese qarkullimi

Merret vendimi për shpalljen e konkursit për Kryshef Ekzekutiv të KEK-ut

Merret vendimi për shpalljen e konkursit për Kryshef Ekzekutiv të KEK-ut

​Pas zbutjes së masave shtohet aktiviteti i punës së Gjykatave të vendit

​Pas zbutjes së masave shtohet aktiviteti i punës së Gjykatave të vendit

Mbyllet për qarkullim një pjesë e autostradës “Ibrahim Rugova”

Mbyllet për qarkullim një pjesë e autostradës “Ibrahim Rugova”

Kurti – Kushtetueses: Shpalleni të pavlefshëm dekretin e Presidentit

Kurti – Kushtetueses: Shpalleni të pavlefshëm dekretin e Presidentit

Dënohet tubimi i qytetarëve për rite fetare në Strugë

Dënohet tubimi i qytetarëve për rite fetare në Strugë

Nagavci dorëzon komentet në Kushtetuese: Besoj që gjykata do të merr vendim në favor të kërkesës së LVV-së

Nagavci dorëzon komentet në Kushtetuese: Besoj që gjykata do të merr vendim në favor të kërkesës së LVV-së

PSD: Frashër Krasniqi sulmohet fizikisht nga djali i Tomë Gashit

PSD: Frashër Krasniqi sulmohet fizikisht nga djali i Tomë Gashit

Ministri Mustafa diskuton me përfaqësuesit e KE-së për zhvillimet në sektorin e bujqësisë

Ministri Mustafa diskuton me përfaqësuesit e KE-së për zhvillimet në sektorin e bujqësisë

Prokuroria ngrit aktakuzë ndaj personit që dyshohet se dhunoi seksualisht të miturën në Viti

Prokuroria ngrit aktakuzë ndaj personit që dyshohet se dhunoi seksualisht të miturën në Viti

Ambasadori i Kosovës në Mal të Zi viziton komunën e Tuzit

Ambasadori i Kosovës në Mal të Zi viziton komunën e Tuzit

Presidenti dorëzon në Kushtetuese komentet për dekretimin e Avdullah Hotit kryeministër

Presidenti dorëzon në Kushtetuese komentet për dekretimin e Avdullah Hotit kryeministër

LDK dorëzon në Kushtetuese komentet për dekretin e Thaçit: Presim vendim që i jep mundësi zhvillimit të demokracisë

LDK dorëzon në Kushtetuese komentet për dekretin e Thaçit: Presim vendim që i jep mundësi zhvillimit të demokracisë

Haradinaj kujton Komandant Drinin në 20-vjetorin e rënies së tij

Haradinaj kujton Komandant Drinin në 20-vjetorin e rënies së tij

Tërnava: Po shikojmë mundësinë e hapjes së xhamive meqë numri i të prekurve me COVID-19 po zvogëlohet

Tërnava: Po shikojmë mundësinë e hapjes së xhamive meqë numri i të prekurve me COVID-19 po zvogëlohet