Krasniqi për bisedimet VV – LDK: Prit magar sa të del bar

21.01.2020 21:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Krasniqi për bisedimet VV – LDK: Prit magar sa të del bar

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi përmes një shkrimi të publikuar në faqen zyrtare Facebook ka ironizuar me situatën aktuale politike në vend, gjegjësisht me dy partitë që dolën të parat nga zgjedhjet e 6 tetorit.

Gjithë orvatjet për një koalicion të mundshëm, Krasniqi i quajti si “mahi” politike, derisa ka thënë se të gjithë po vazhdojnë të heshtin me këtë gjendje.

Ai tutje ka shtuar se ndoshta do t’iu duhet ndihma e Vuçiqit, ndërsa ka përdor edhe një thënie të popullit “Prit magar të del bar”.

Ky është postimi i plotë:

“MAHI” POLITIKE?!

Një marrëveshje e shpejtë, e papritshme, e pa zhurmë e cila e heshti Kryeministrin e dorëhequr për hiçgjë?! I la të heshtur edhe të pa heshturit. Ndoshta pse ishte dita e të durueshmeve?! Ngjan edhe kjo?! Një ditë të gjithë bëhen të heshtur?! Mbase nuk kanë çka të thonë?!

A ishte për të heshtur, ende nuk dihet gjë?! Por kur të dihet, mbase nuk do të ketë kohë për të dërdëllitur. Apo ndoshta në ndihmë do tu vije Vuçiqi i cili atë që e pohon sot e mohon nesër.

Kështu ishte deri me sot, a do ta vazhdon zanatin e vjetër? Ku ta dish? Duhet të presim. Prit gomar deri të del bari.

Apo pasi nuk e kanë pyetur Brukselin zyrtar pse ta pyesnin e prisnin Kosovën me dy qeveri, një në shkuarje e tjetra në ardhje, e pa karrige esëll qeveritare.

Ta shohim,” nëse kemi çka të shohim?!

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Trumpi e emëron Drejtor të Inteligjencës Kombëtare

Trumpi e emëron Drejtor të Inteligjencës Kombëtare

Çeku: Pas shkarkimit të Bordit të Telekomit duhet të vazhdohet me fazën e llogaridhënies

Çeku: Pas shkarkimit të Bordit të Telekomit duhet të vazhdohet me fazën e llogaridhënies

Qalaj: Ka dyshime se Valdete Bllaca, pasi kishte vrarë familjen, kishte dalë në një lokal në Gjilan (VIDEO)

Qalaj: Ka dyshime se Valdete Bllaca, pasi kishte vrarë familjen, kishte dalë në një lokal në Gjilan (VIDEO)

Shkarkimi i bordit të Telekomit, Hoti paralajmëron: Ky ishte vetëm fillimi

Shkarkimi i bordit të Telekomit, Hoti paralajmëron: Ky ishte vetëm fillimi

AGK: Kryeministri Rama nis fushatë degraduese edhe ndaj medieve në Kosovë

AGK: Kryeministri Rama nis fushatë degraduese edhe ndaj medieve në Kosovë

Hasani: Kurti duhet të merret edhe me zyrtarët serbë që marrin paga, pa shkuar asnjë ditë në punë

Hasani: Kurti duhet të merret edhe me zyrtarët serbë që marrin paga, pa shkuar asnjë ditë në punë

Veliu: Anëtarësimi në INTERPOL dhe EUROPOL mbetet prioritet i imi si ministër

Veliu: Anëtarësimi në INTERPOL dhe EUROPOL mbetet prioritet i imi si ministër

Haradinaj: Albin Kurti ka shfuqizuar vendimet e Isa Mustafës

Haradinaj: Albin Kurti ka shfuqizuar vendimet e Isa Mustafës

Të enjten, shi dhe borë – çfarë moti do të kemi në Kosovë gjatë ditëve pasuese?

Të enjten, shi dhe borë – çfarë moti do të kemi në Kosovë gjatë ditëve pasuese?

Pas reagimit të “Maraklive t’kerreve” BQK premton lehtësira për sigurimin e veturave

Pas reagimit të “Maraklive t’kerreve” BQK premton lehtësira për sigurimin e veturave

PSD: Kurti do ta menaxhojë pak më mirë korrupsionin, por nuk do ta transformojë sistemin

PSD: Kurti do ta menaxhojë pak më mirë korrupsionin, por nuk do ta transformojë sistemin

Bulizmi i pranishëm në të gjitha nivelet e sistemit arsimor në Kosovë

Bulizmi i pranishëm në të gjitha nivelet e sistemit arsimor në Kosovë

Serbia arreston pesë persona për trafikim me migrantë

Serbia arreston pesë persona për trafikim me migrantë

Haradinaj: Ky është qëndrimi im dhe i AAK-së për dialogun me Serbinë

Haradinaj: Ky është qëndrimi im dhe i AAK-së për dialogun me Serbinë

Shoqata e prokurorëve: Kërcënimet nuk na lëkundin

Shoqata e prokurorëve: Kërcënimet nuk na lëkundin

Qeveria themelon Këshillin Organizativ për shënimin e Epopesë së UÇK-së

Qeveria themelon Këshillin Organizativ për shënimin e Epopesë së UÇK-së