Krasniqi i kundërpërgjigjet Lladrovcit: Ja kush më informoi për bombardimet e NATO-s

25.03.2015 11:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Krasniqi i kundërpërgjigjet Lladrovcit: Ja kush më informoi për bombardimet e NATO-s

Jakup Krasniqi i ka reaguar përsëri Ramiz Lladrovcit për debatin e fundit rreth bombardimeve të NATO-s më 1999.

Krasniqi ka thënë se për bombardimet e NATO-s e ka informuar Bardhyl Mahmuti, të cilin e ka njoftuar Lari Rosin.

ish kryetari i Kuvendit Krasniqi këtë reagim e ka shkruar në Facebook, duke iu përgjigjur përsëri Ramiz Lladrovcit.

Ky është reagimi i plotë i Krasniqit:

Unë lajmin për bombardimet e NATO-s e kam mësuar nga Bardhyl Mahmuti të cilin e ka njoftuar Lari Rosin (tani i ndjer)

Drejtori SD i SHBA-së për Evropën Juglindore në atë kohë. Për te cilin ruaj kujtime të mira. Nuk me kujtohet se atë lajm e kam nga ndonjë burim tjetër. Gjë që edhe mund të jetë e mundur.

Unë kam folur vetëm nga kush unë e kam marrë lajmin. Se nga kush e kam marrë lajmin nuk e dinë askush më mirë se unë. Se nga të tjerët e kanë marrë lajmin nuk e di. Unë e kam thënë të vërtetën time. Dhe nuk e di pse kjo duhet të bëhet lajm, siç e bëri Ramiz Lladrovci, tani pas 16 viteve, kur unë të njëjtën gjë e kam thënë edhe më herët.

Madje unë nuk kam folur as për pozicionin tim të asaj kohe, pasi publiku shqiptarë e dinë shumë mirë dhe nuk kam pasur asnjë arsyje e më bash asnjë arsyeja ta fshehi një të vërtetë se nuk e konsideroj ndonjë punë të madhe nga e mora atë lajm. I rëndësishëm ishte vetëm fillimi i bombardimeve të NATO-s dhe ketë po e bënin te tjerët dhe ishte më shumë se mirë./Indeksonline/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Selimi: Thaçi ka thënë se s’do të lejojë të ndodhë koalicioni VV-LDK sa të jetë president

Selimi: Thaçi ka thënë se s’do të lejojë të ndodhë koalicioni VV-LDK sa të jetë president

Tahiri: Thaçi e Rama bënë gabim historik, unë s’e lejova Serbinë të hapë tema territoresh

Tahiri: Thaçi e Rama bënë gabim historik, unë s’e lejova Serbinë të hapë tema territoresh

Pallaska tregon se pse nuk pret të aprovohet padia e Ramës ndaj Haradinajt

Pallaska tregon se pse nuk pret të aprovohet padia e Ramës ndaj Haradinajt

Haradinaj priti në takim ambasadorin William Walker

Haradinaj priti në takim ambasadorin William Walker

‘Më së pakti injorant’/ Haradinaj: Rama i angazhuar në ndarjen e Kosovës. Veprim i dëmshëm

‘Më së pakti injorant’/ Haradinaj: Rama i angazhuar në ndarjen e Kosovës. Veprim i dëmshëm

Merovci publikon foto të sekretarit të LDK-së që ishte rrahur rëndë nga serbët para luftës

Merovci publikon foto të sekretarit të LDK-së që ishte rrahur rëndë nga serbët para luftës

Kurti: Jemi aq afër marrëveshjes me LDK’në saqë po u afruam edhe më, merremi vesh

Kurti: Jemi aq afër marrëveshjes me LDK’në saqë po u afruam edhe më, merremi vesh

Elmi Reçica, i ftuari i rradhës i Gjykatës Speciale

Elmi Reçica, i ftuari i rradhës i Gjykatës Speciale

Mediat greke kërkojnë që të shpallet ‘non grata’ gazetarja e Top Channel, bëri emisionin me temë: “Derviciani, fshati që refuzon shqipen”

Mediat greke kërkojnë që të shpallet ‘non grata’ gazetarja e Top Channel, bëri emisionin me temë: “Derviciani, fshati që refuzon shqipen”

Shqiptarët ekzekutuan snajperistin në Londër, policia publikon emrat dhe foto

Shqiptarët ekzekutuan snajperistin në Londër, policia publikon emrat dhe foto

Besa Shahini “pa doreza” ndaj Rektorit Koni: Është koha të zgjidhet një grua në krye të Universitetit

Besa Shahini “pa doreza” ndaj Rektorit Koni: Është koha të zgjidhet një grua në krye të Universitetit

Selimi: S’jam kërcënuar nga askush e as s’kam nevojë për ndonjë mbrojte

Selimi: S’jam kërcënuar nga askush e as s’kam nevojë për ndonjë mbrojte

Ligji për mbrojtje, mbetet i bllokuar në parlament

Ligji për mbrojtje, mbetet i bllokuar në parlament

Detaje të reja/ Zjarri në banesën në Laç, 2-vjeçari që humbi jetën po luante me shkrepëse

Detaje të reja/ Zjarri në banesën në Laç, 2-vjeçari që humbi jetën po luante me shkrepëse

Bekë Berisha: Albin Kurti ka përgjegjësi për mos lidhjen e koalicionit ndërmjet LVV’së dhe LDK’së

Bekë Berisha: Albin Kurti ka përgjegjësi për mos lidhjen e koalicionit ndërmjet LVV’së dhe LDK’së

Ismajli: Abdullah Tahiri do të jetë në pidestalin më të lartë të lirisë

Ismajli: Abdullah Tahiri do të jetë në pidestalin më të lartë të lirisë