Krasniqi: Fajtorin për taksën e gjeni në Beograd

10.08.2019 11:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Krasniqi: Fajtorin për taksën e gjeni në Beograd

Jakup Krasniqi, Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, ka folur rreth taksës 100% kundër mallrave serbe.

Krasniqi nëpërmjet Facebook-ut ka shkruar se taksa është vendosur kundër asnjë njeriu të Kosovës, as ndaj pakicës serbe, madje as kundër bizneseve serbe, por kundër politikës armiqësore serbe.

“Ajo që duhet thënë në mënyrë të qartë është, se taksa nuk është vendosur kundër asnjë njeriu të Kosovës, as ndaj pakicës serbe, madje as kundër bizneseve serbe, por është vendosur kundër politikës armiqësore serbe”, ka shkruar Krasniqi.

Sipas tij nëse ka dhe lumenj gjaku në mes serbëve e shqiptarëve, të gjitha përgjegjësit janë në Beograd dhe askund tjetër.

“Madje qytetarët serbë të Kosovës dhe bizneset serbe në Serbi, të gjitha ankesat që kanë duhet t’i drejtojnë kundër qeveritarëve serbë të Beogradit. Ata janë përgjegjësit kryesor të të gjitha raporteve serbe e shqiptare. Nëse ka dhe ka lumenj gjaku në mes serbëve e shqiptarëve, të gjitha përgjegjësit janë në Beograd dhe askund tjetër”, ka shkruar Krasniqi.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Krasniqi: Fajtorin për taksën e gjeni në Beograd

Krasniqi: Fajtorin për taksën e gjeni në Beograd

Më shumë se 12 vjet nga miratimi i Ligjit për sigurime shëndetësore, ende nuk ka hyrë në fuqi

Më shumë se 12 vjet nga miratimi i Ligjit për sigurime shëndetësore, ende nuk ka hyrë në fuqi

Nuk ka reciprocitet të ri ndaj Serbisë

Nuk ka reciprocitet të ri ndaj Serbisë

Thaçi përkujton Bekim Berishën dhe Bedri Shalën

Thaçi përkujton Bekim Berishën dhe Bedri Shalën

Mafia e së ardhmes do të jetë ajo shqiptare

Mafia e së ardhmes do të jetë ajo shqiptare

Antikorrupsioni nis hetimet në Telekom për një kontratë për konflikt interesi

Antikorrupsioni nis hetimet në Telekom për një kontratë për konflikt interesi

Rriten çmimet për 2.6 për qind krahasuar me korrikun e vitit të kaluar

Rriten çmimet për 2.6 për qind krahasuar me korrikun e vitit të kaluar

Telekomi po mendon ta qesë në gjyq Qeverinë

Telekomi po mendon ta qesë në gjyq Qeverinë

Rama: Në vitin 2021 Ushtria e Kosovës me mision në Irak e Afganistan

Rama: Në vitin 2021 Ushtria e Kosovës me mision në Irak e Afganistan

Kosnett dhe O’Connell reagojnë ashpër se pse Naser Shala është në krye të Agjencisë për Verifikim të Pronës

Kosnett dhe O’Connell reagojnë ashpër se pse Naser Shala është në krye të Agjencisë për Verifikim të Pronës

Drejtoria e Inspeksionit paralajmëron kontrolle të rrepta në lokalet e Prishtinës

Drejtoria e Inspeksionit paralajmëron kontrolle të rrepta në lokalet e Prishtinës

Policia e Kosovës kërkon ndihmë për kapjen e këtij personi të rrezikshëm

Policia e Kosovës kërkon ndihmë për kapjen e këtij personi të rrezikshëm

Nis lëshimi i certifikatave sipas Marrëveshjes së Prespës

Nis lëshimi i certifikatave sipas Marrëveshjes së Prespës

U raportua se ndodhet për pushime në Turqi, Thaçi shfaqet duke kapërcyer lumenjtë e Prevallës

U raportua se ndodhet për pushime në Turqi, Thaçi shfaqet duke kapërcyer lumenjtë e Prevallës

AUV apel besimtarëve mysliman: Therni kurban sigurt dhe pastër

AUV apel besimtarëve mysliman: Therni kurban sigurt dhe pastër

Fjalë që të mbushin jetë: Betimi i ushtarit të Ushtrisë së Republikës së Kosovës

Fjalë që të mbushin jetë: Betimi i ushtarit të Ushtrisë së Republikës së Kosovës