KQZ mblidhet nesër, shqyrton regjistrimin e tri partive

07.08.2019 15:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
KQZ mblidhet nesër, shqyrton regjistrimin e tri partive

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet paraditen e të enjtes dhe në rend të ditës nuk është paralajmëruar ndonjë temë që ka të bëjë me mundësinë që vendi të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme, pasi Kuvendi do të mblidhet për t’u shpërndarë më 22 gusht

Se a do të ketë diskutime për këto zgjedhje i mbetet anëtarëve të KQZ-së të cilët kanë të drejtë të shtojnë pika në rendin e ditës.

Arsyeja e thirrjes së kësaj mbledhjes, sipas KQZ-së, ka të bëjë me shqyrtimin e tri rekomandimeve lidhur me regjistrimin e tri partive politike. Sipas njoftimit të KQZ-së, bëhet fjalë për Partinë Euroatlantike të Kosovës, Partinë Balliste dhe Partinë Demokratike të Diasporës.

Pikë tjetër e rendit të ditës është edhe njoftimi lidhur me rastet për Prokurorinë e Shtetit për Zgjedhjet e Parakohshme për Kuvendin e Kosovës të vitit 2017.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bërnabiq: Në Kosovë nuk dihet kush pi e kush paguan

Bërnabiq: Në Kosovë nuk dihet kush pi e kush paguan

KQZ mblidhet nesër, shqyrton regjistrimin e tri partive

KQZ mblidhet nesër, shqyrton regjistrimin e tri partive

Matoshi: E fituam betejën për ujin në Orllan

Matoshi: E fituam betejën për ujin në Orllan

Ish-ministri i Shëndetësisë lirohet nga akuza për ngacmim seksual

Ish-ministri i Shëndetësisë lirohet nga akuza për ngacmim seksual

Shpërthim i fuqishëm në Kabul, së paku 18 të vrarë

Shpërthim i fuqishëm në Kabul, së paku 18 të vrarë

Në prag të Haxhit: 1.8 milionë pelegrinë në Mekë

Në prag të Haxhit: 1.8 milionë pelegrinë në Mekë

Për 24 orë u ngritën 36 aktakuza dhe u ndaluan 24 persona

Për 24 orë u ngritën 36 aktakuza dhe u ndaluan 24 persona

Brenda 7 muajsh, 2569 kosovarë hoqën dorë nga nënshtetësia

Brenda 7 muajsh, 2569 kosovarë hoqën dorë nga nënshtetësia

Sërish kolona në Merdare, pritjet deri dy orë e gjysmë

Sërish kolona në Merdare, pritjet deri dy orë e gjysmë

Hetimi për PTK-në dhe Vala-n i pamjaftueshëm, deputetët i lënë përgjegjësinë legjislaturës tjetër

Hetimi për PTK-në dhe Vala-n i pamjaftueshëm, deputetët i lënë përgjegjësinë legjislaturës tjetër

I nxehti përfshin Ballkanin: Shqipëri, temperaturat deri në 40 gradë

I nxehti përfshin Ballkanin: Shqipëri, temperaturat deri në 40 gradë

Luta kërcënon të gjithë ata që po i vijnë në Gjilan me u promovua në projektet e tija!

Luta kërcënon të gjithë ata që po i vijnë në Gjilan me u promovua në projektet e tija!

Veseli reagon pas vrasjes në Prizren: Neglizhenca e institucioneve nuk do tolerohet më

Veseli reagon pas vrasjes në Prizren: Neglizhenca e institucioneve nuk do tolerohet më

Gjithçka që dihet për vrasjen në Prizren, ku e vdekur mbeti nëna e këshilltares së Haradinajt

Gjithçka që dihet për vrasjen në Prizren, ku e vdekur mbeti nëna e këshilltares së Haradinajt

Hoxhaj: Serbia po tallet me viktimat e luftës, këtë e ka bërë në Bosnje e po vazhdon ta bëjë edhe me Kosovën

Hoxhaj: Serbia po tallet me viktimat e luftës, këtë e ka bërë në Bosnje e po vazhdon ta bëjë edhe me Kosovën

Tentuan t’i hyjnë me dhunë në shtëpi, dy vëllezërit e rrahin për vdekje grabitësin në Shtime

Tentuan t’i hyjnë me dhunë në shtëpi, dy vëllezërit e rrahin për vdekje grabitësin në Shtime