KQZ: Jemi në pritje të vendimit për caktimin e datës së zgjedhjeve

06.01.2021 18:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
KQZ: Jemi në pritje të vendimit për caktimin e datës së zgjedhjeve

Komisioni Qendror Zgjedhor është duke pritur vendimin e ushtrueses së detyrës së Presidentit, Vjosa Osmani për caktimin e datës së zgjedhjeve.

Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi ka thënë për KosovaPress se pasi të shpallet data, do të mblidhet KQZ-ja për të marrë vendimet e para në kuadër të përgatitjes së këtyre zgjedhjeve.

“KQZ-ja, fillimisht vendos për caktimin e afateve të aktiviteteve zgjedhore, duke i shkurtuar këto afate dhe përshtatur me ditët që do t’i kemi në dispozicion për përgatitjen e zgjedhjeve si dhe do të miratohet plani operacional, ku janë të listuara të gjitha aktivitetet që do të kryhen nga KQZ-ja që nga dita e parë dhe deri në përmbylljen e procesit zgjedhor”, ka thënë Elezi për KosovaPress.

Gjykata Kushtetuese gjatë ditës së sotme shpalli aktgjykimin e plotë mbi ligjshmërinë e Qeverisë Hoti.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


KQZ: Jemi në pritje të vendimit për caktimin e datës së zgjedhjeve

KQZ: Jemi në pritje të vendimit për caktimin e datës së zgjedhjeve

Osmani nënshkroi autorizimin për dërgimin e Kontingjentit të FSK-së në mision paqeruajtës

Osmani nënshkroi autorizimin për dërgimin e Kontingjentit të FSK-së në mision paqeruajtës

Bunjaku: Pa LDK-në nuk ka Kosovë, të gjithë kanë dëshirë të jenë në koalicion me neve

Bunjaku: Pa LDK-në nuk ka Kosovë, të gjithë kanë dëshirë të jenë në koalicion me neve

Merkel i konfirmon Hotit mbështetjen e Gjermanisë për Kosovën

Merkel i konfirmon Hotit mbështetjen e Gjermanisë për Kosovën

KEDS punime në rrjet, ndërprerje të domosdoshme në rrymës në disa qytete e fshatra

KEDS punime në rrjet, ndërprerje të domosdoshme në rrymës në disa qytete e fshatra

Zemaj: Do të hapet konkursi për specializantët nga Shqipëria, Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut

Zemaj: Do të hapet konkursi për specializantët nga Shqipëria, Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese: Kurtit i ndalohet kandidimi për deputet

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese: Kurtit i ndalohet kandidimi për deputet

“Kurti s’mund të kandidojë”, reagojnë nga Vetëvendosje

“Kurti s’mund të kandidojë”, reagojnë nga Vetëvendosje

2 të vdekur dhe 301 raste të reja me COVID-19

2 të vdekur dhe 301 raste të reja me COVID-19

A do të mund të kandidoj Albin Kurti për deputet, Kushtetuesja jep sqarim

A do të mund të kandidoj Albin Kurti për deputet, Kushtetuesja jep sqarim

Kushtetuesja publikon vendimin, nga sot vendi mund të shkojë në zgjedhje

Kushtetuesja publikon vendimin, nga sot vendi mund të shkojë në zgjedhje

Policia e gjen burrin që e goditi gruan teksa po e nxirrte me karrocë nga QKUK’ja

Policia e gjen burrin që e goditi gruan teksa po e nxirrte me karrocë nga QKUK’ja

Gjykata Supreme kthen në rivendosje rastin ndaj T.K. dhe të tjerëve, të akuzuar për fajde e krim të organizuar

Gjykata Supreme kthen në rivendosje rastin ndaj T.K. dhe të tjerëve, të akuzuar për fajde e krim të organizuar

Ligji për shtetësinë, përplasje mes opozitës shqiptare dhe MPB-së

Ligji për shtetësinë, përplasje mes opozitës shqiptare dhe MPB-së

Ushtarët e FSK-së në misione paqeruajtëse, Kuvajti dhe Iraku destinacionet e mundshme

Ushtarët e FSK-së në misione paqeruajtëse, Kuvajti dhe Iraku destinacionet e mundshme

Analisti Ardian Kastrati i bashkohet PDK-së

Analisti Ardian Kastrati i bashkohet PDK-së