KQZ decertifikon katër kandidatë në listat e dy partive para zgjedhjeve

16.09.2019 20:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
KQZ decertifikon katër kandidatë në listat e dy partive para zgjedhjeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në mbledhjen e radhës ka marrë vendim për decertfikimin e tre kandidatëve të Partisë Euroatlantike dhe një të partisë Fjala.

Drejtori Ekzekutiv i Zyrës për Regjistrimit të Subjekteve Politike, Yll Buleshkaj ka njoftuar se është miratuar vendimi i PZAP-së për de-certifikimin e katër kandidatëve për deputetë.

Ai theksoi se tre kandidatët janë nga partia Euroatlantike dhe një nga partia Fjala.

“Tre kandidat nga partia politik Euroatlantike, të cilët kanë paraqitur kërkesë nga PZAP për t’u larguar për çështje personale. Zyra i ka shqyrtuar këto vendime të PZAP-it”.

“Një kandidate Nita Hetemi e partisë Fjala. PZAP-ja ka pranuar kërkesën e saj për de-certifikim. Tre persona që janë larguar nga lista është ndryshuar edhe radhitja prej 44 në 41”

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


KQZ decertifikon katër kandidatë në listat e dy partive para zgjedhjeve

KQZ decertifikon katër kandidatë në listat e dy partive para zgjedhjeve

Brexit-i është makth, thotë kryeministri i Luksemburgut

Brexit-i është makth, thotë kryeministri i Luksemburgut

Veseli: Do të angazhohemi për t’i dhënë fund diskriminimit të grave në ndarjen e pasurisë

Veseli: Do të angazhohemi për t’i dhënë fund diskriminimit të grave në ndarjen e pasurisë

Kosova propozon filmin ‘Zana’ për OSCARS

Kosova propozon filmin ‘Zana’ për OSCARS

Osmani premton qeveri properëndimore sipas modelit Rugovian

Osmani premton qeveri properëndimore sipas modelit Rugovian

Privatizimi i pjesshëm shihet si zgjidhje për “Trepçën”

Privatizimi i pjesshëm shihet si zgjidhje për “Trepçën”

Rektorët i quajnë politike emërimet e anëtarëve të këshillave drejtues të universiteteve publike

Rektorët i quajnë politike emërimet e anëtarëve të këshillave drejtues të universiteteve publike

Vendoset mozaiku prej qeramike në ambientet e Policisë

Vendoset mozaiku prej qeramike në ambientet e Policisë

Ofensivë diplomatike për nisjen e bisedimeve me BE-në

Ofensivë diplomatike për nisjen e bisedimeve me BE-në

Asamblistët e LDK-së në Gjilan mbështesin Vjosa Osmanin për kryeministre

Asamblistët e LDK-së në Gjilan mbështesin Vjosa Osmanin për kryeministre

Ferizaj do të bëhet me Qendër Multifunksionale

Ferizaj do të bëhet me Qendër Multifunksionale

42 mijë aplikacione nga diaspora për të votuar në zgjedhjet e 6 tetorit

42 mijë aplikacione nga diaspora për të votuar në zgjedhjet e 6 tetorit

Kurz: Austria do ta mbështesë çdo marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë, edhe korrigjimin e kufijve

Kurz: Austria do ta mbështesë çdo marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë, edhe korrigjimin e kufijve

Prokuroria ngriti 63 aktakuza për 24 orë

Prokuroria ngriti 63 aktakuza për 24 orë

Kosova dhe Maqedonia synojnë thellimin e bashkëpunimit në fushën e mjedisit

Kosova dhe Maqedonia synojnë thellimin e bashkëpunimit në fushën e mjedisit

Reçica ka një lajm të mirë për të gjithë të larguarit me dhunë nga regjimi serb në vitet e 90-ta

Reçica ka një lajm të mirë për të gjithë të larguarit me dhunë nga regjimi serb në vitet e 90-ta