Kosovarja kalon me sukses testin për t’u bërë pilote

31.10.2019 18:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kosovarja kalon me sukses testin për t’u bërë pilote

Naime Avdyli është emri i shqiptares që është pilote në Kanada.

Ajo është një ndër të para shqiptare që e ka kaluar me sukses testin për të qenë pilote në këtë vend.

Lajmin për këtë gjë e ka dhënë mikesha e saj me anë të një postimi në rrjetet sociale.

Ajo shkruan se në Kosovë i përjashtojnë nga shkolla sepse janë me mbluesë, kurse në Kanada nuk ndodh kështu.

Po ashtu ajo shkruan se Naimja ka thyer mjaft tabu me arritjen e saj dhe se është një shembull për të gjitha vajzat dhe gratë.

Ndër të tjera Naimejaështë një grua që ka thyer edhe mentalitetin se gruaja duhet të ndjekë endërrat e saj dhe mos të qëndrojë si shërbëtore në shtëpi.

Postimi i plotë:

Në Kosovë me mbulesë perjashtohen vajzat nga shkolla! Sepse shqiptari ia ndal ne fyt femres sukseset; madje disa familje as ne shkoll nuk i lejojn femrat,grat e martuara behen sherbetore ne familjen e burrit ,ky eshte nje mentalitet i ulet qe dita dites do zhduket edhe ne Kosove! Nje shembull per te gjitha femrat ,Nenat,Grat eshte kjo zonje,Nene dhe grua e dikujt qe arriti sot te jap testin per pilote ne Canada ! Besoj se do thyen tabut kjo femer do jet shembulli per te gjitha femrat,qe mos te ndalen nga qfar do qofte pengese !Shume gezim i madh dhe arritje e madhe te lumt zemer , te deshiroj suksese urime qe ke dhen testin per pilote Naime Avdyli Feta te deshiroj suksese gjat oreve qe do mbash si perfundim,paq suksese edhe me te larta gjat jetes, paq shendet dhe harmoni ne familjeJo vetem kaq pèr motren Naime , Naimja eshte nje nder femrat humanitare qe ndihmon shume familje te varfera dhe me kushte te veshtira! Shpresoj se te gjith/a do krenoheni me te, te ndiqni hapat e saj,si nga kultura si nga dituria si nje femer e forte qe po deporton me miresi ne shoqerin tone. Me shumë respekt e dashuri nga un A.Rexha.‘‘

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Me baner thumbues tifozët e Atletico Madridit ndaj Griezmannit

Me baner thumbues tifozët e Atletico Madridit ndaj Griezmannit

Mali i Zi goditët nga tërmeti

Mali i Zi goditët nga tërmeti

Kurti: Kosova kurrë nuk do ta lë vetë Shqipërinë

Kurti: Kosova kurrë nuk do ta lë vetë Shqipërinë

“Humanizëm i lartë e atdhedashuri e thellë”, Cakaj falenderon FSK-në

“Humanizëm i lartë e atdhedashuri e thellë”, Cakaj falenderon FSK-në

“Dua një shtëpi të futemi brenda”/ Tërmeti, historia e 34-vjeçares së sëmurë dhe nënës së saj të verbër

“Dua një shtëpi të futemi brenda”/ Tërmeti, historia e 34-vjeçares së sëmurë dhe nënës së saj të verbër

Rashica ka shënuar gol shumë të bukur, ia siguron fitoren Werderit

Rashica ka shënuar gol shumë të bukur, ia siguron fitoren Werderit

Miratohet kërkesa për urdhërarrest ndërkombëtar për Zvonko Veselinoviqin

Miratohet kërkesa për urdhërarrest ndërkombëtar për Zvonko Veselinoviqin

Është gjendur “këlyshi” i ngrirë 18,000-vjet më parë

Është gjendur “këlyshi” i ngrirë 18,000-vjet më parë

Pack: Pas gabimit të Macron nevojitet diçka më konkrete për njerëzit e Ballkanit Perëndimor

Pack: Pas gabimit të Macron nevojitet diçka më konkrete për njerëzit e Ballkanit Perëndimor

Marin Mema, Ramës: Nuk pranojmë centralizim. Jemi sytë e zëri i shqiptarëve të thjeshtë

Marin Mema, Ramës: Nuk pranojmë centralizim. Jemi sytë e zëri i shqiptarëve të thjeshtë

“Sot duhet të nisim punën”/ Inxhinieri-Ramës: Përgatituni për një dëm mbi 500 mln euro

“Sot duhet të nisim punën”/ Inxhinieri-Ramës: Përgatituni për një dëm mbi 500 mln euro

Artisti shqiptar: Këta janë ‘kosovarët’ që ju i paragjykoni, për mua këta kanë qenë dhe do të mbeten shqiptarët e Kosovës!

Artisti shqiptar: Këta janë ‘kosovarët’ që ju i paragjykoni, për mua këta kanë qenë dhe do të mbeten shqiptarët e Kosovës!

Borrelli thotë se mosnjohja e pavarësisë së Kosovës nga Spanja “s’paraqet problem për mua”

Borrelli thotë se mosnjohja e pavarësisë së Kosovës nga Spanja “s’paraqet problem për mua”

Elvis Naçi: Më kanë akuzuar, nuk do të merrem asnjëherë me politikë

Elvis Naçi: Më kanë akuzuar, nuk do të merrem asnjëherë me politikë

Drejtori i Institutit të Ndërtimit: Kemi ekspertë të huaj në terren, deri më tani 27 banesa do të prishen

Drejtori i Institutit të Ndërtimit: Kemi ekspertë të huaj në terren, deri më tani 27 banesa do të prishen

Shkup: Prokurorët e Speciales hetohen pë abuzim me buxhetin

Shkup: Prokurorët e Speciales hetohen pë abuzim me buxhetin