Kosovari Bejta, Heroi i Vitit në Suedi – befasohet nga Ibrahomviq

18.12.2018 08:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kosovari Bejta, Heroi i Vitit në Suedi – befasohet nga Ibrahomviq

Një 29 vjeçar nga Kosova, Fidan Bejta është shpallur Hero i Vitit në Suedi.

Ai e ka pranuar çmimin sonte në një ceremoni të madhe në kryeqytetin suedez.

Bejta është shpërblyer pasi që shpëtoi së paku 20 fëmijë nga sulmi me thikë nga një grua me të meta mendore, në qytetin e Malmos, raporton KTV-ja.

Në ceremoninë e ndarjes së çmimit, kosovari u befasua nga një video mesazh i yllit të madh të futbollit, Zlatan Ibrahomviq.

“Ti je një hero i vërtetë. Të lumtë për atë që ke bërë. Pak njerëz do ta bënin. Vazhdon me punët e mira. Dhe, ke ftesë të më shohësh direkt duke luajtur futboll”, ka thënë Ibra nga Los Angeles.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Kosovari Bejta, Heroi i Vitit në Suedi – befasohet nga Ibrahomviq

Kosovari Bejta, Heroi i Vitit në Suedi – befasohet nga Ibrahomviq

Rezoluta nuk ia kufizon Thaçit rolin në dialog

Rezoluta nuk ia kufizon Thaçit rolin në dialog

Prokuroria: Të tre të pandehurit kanë kontribuar në vrasjen e Ivanoviqit

Prokuroria: Të tre të pandehurit kanë kontribuar në vrasjen e Ivanoviqit

Shqipëria e pafuqishme të konkurrojë Serbinë me mallra në Kosovë

Shqipëria e pafuqishme të konkurrojë Serbinë me mallra në Kosovë

Kurti: Dokumenti i Haradinajt, rilegjitimim i pranisë së Serbisë në Kosovë

Kurti: Dokumenti i Haradinajt, rilegjitimim i pranisë së Serbisë në Kosovë

Ish-prokurori amerikan ka një mesazh për institucionet e drejtësisë në Kosovë

Ish-prokurori amerikan ka një mesazh për institucionet e drejtësisë në Kosovë

Thaçi ia numëron Vuçiqit krimet e Serbisë në Kosovë

Thaçi ia numëron Vuçiqit krimet e Serbisë në Kosovë

Mogherini-Kosovës: Nuk ka dialog pa e hequr taksën

Mogherini-Kosovës: Nuk ka dialog pa e hequr taksën

Thaçi ‘godet’ Vuçiqin: I sulmuat me granata familjet e ushtarëve serbë të FSK-së

Thaçi ‘godet’ Vuçiqin: I sulmuat me granata familjet e ushtarëve serbë të FSK-së

Vuçiq: Dikush t’i ndal kosovarët, kanë krijuar ekip negociator edhe me ish-pjesëtar të UÇK-së

Vuçiq: Dikush t’i ndal kosovarët, kanë krijuar ekip negociator edhe me ish-pjesëtar të UÇK-së

ShBA përsërit mbështetjen për ushtrinë, fton Kosovën dhe Serbinë t`i kthehen dialogut

ShBA përsërit mbështetjen për ushtrinë, fton Kosovën dhe Serbinë t`i kthehen dialogut

Vuçiq: OKB-ja të marrë rol më të madh për të ndalur provokimet e Prishtinës

Vuçiq: OKB-ja të marrë rol më të madh për të ndalur provokimet e Prishtinës

Limaj: PSD e kuptoi peshën dhe rëndësinë e dialogut

Limaj: PSD e kuptoi peshën dhe rëndësinë e dialogut

Moti i nesërm do ta përmirësojë edhe cilësinë e ajrit

Moti i nesërm do ta përmirësojë edhe cilësinë e ajrit

Shtetet e BE-së në KS të OKB, bashkë për Kosovën: Ushtria, e drejtë sovrane

Shtetet e BE-së në KS të OKB, bashkë për Kosovën: Ushtria, e drejtë sovrane

Pacolli: Çështja e taksës ndaj mallrave serbe, ka marrë fund

Pacolli: Çështja e taksës ndaj mallrave serbe, ka marrë fund