Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

04.09.2020 21:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Përfunduan pjesën e parë pa gola, por kjo ishte e tëra që lojtarët e Rafet Prekazit arritën në ndeshjen kualifikuese kundër Anglisë U21 në “Fadil Vokrri”.

Përfaqësuesja e rinjve anglezë U21 ka shënuar fitore të thellë prej 6:0 në grupin kualifikues C për Euro 21.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, por në 45 minutat e dytë anglezët dominuan në tërësi duke shënuar pa problem gjashtë herë në portën e Florian Smakiqit.

Sulmuesi i Arsenalit Nketiah shënoi het-trik, ndërsa nga një gol shënuan edhe Nelson, Sessengon dhe Bellingham.

Vlen të theksohet se përzgjedhësi i Kosovës, Rafet Prekazi ka pasur telashe të mëdha me formimin e ekipit, për shkak të mungesave të shumta.

Kosova është në vendin e katërt në grupin C, me gjashtë pikë nga gjashtë ndeshje të zhvilluara, prej tyre dy fitore dhe katër humbje. Anglia tash merr kreun e tabelës me 15 pikë nga pesë ndeshje të zhvilluar me po aq fitore.

Në grup bëjnë pjesë edhe Austria, Shqipëria, Andorra dhe Turqia.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pas ndalimit të importit të vajit të palmës, fermerët anulojnë protestën

Pas ndalimit të importit të vajit të palmës, fermerët anulojnë protestën

Veseli thotë se nuk bëhen pjesë e qeverisë Hoti, kritikon ashpër VV-në

Veseli thotë se nuk bëhen pjesë e qeverisë Hoti, kritikon ashpër VV-në

Jo vetëm Thiago, Liverpooli e do edhe talentin e Dortmundit

Jo vetëm Thiago, Liverpooli e do edhe talentin e Dortmundit

Veseli: Delegacioni ynë dështoi në ShBA, nuk rezultoi me njohje, por u fol vetëm për resurset ekonomike

Veseli: Delegacioni ynë dështoi në ShBA, nuk rezultoi me njohje, por u fol vetëm për resurset ekonomike

​Tahiri adreson tri çështje në Bruksel

​Tahiri adreson tri çështje në Bruksel

Vjosa Osmani: Në LDK do të kthehesha nëse reformohet

Vjosa Osmani: Në LDK do të kthehesha nëse reformohet

Aubameynag- Arsenal, vjen lajmi më i ri

Aubameynag- Arsenal, vjen lajmi më i ri

​Gjykata Speciale nuk komenton vërtetësinë e dosjeve të dala në publik

​Gjykata Speciale nuk komenton vërtetësinë e dosjeve të dala në publik

Ambasadori amerikan: Marrëveshja e Shtëpisë së Bardhë të zbatohet siç është nënshkruar

Ambasadori amerikan: Marrëveshja e Shtëpisë së Bardhë të zbatohet siç është nënshkruar

Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë ka nisur hetimet për dokumentet e dërguara në OVL UÇK

Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë ka nisur hetimet për dokumentet e dërguara në OVL UÇK

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Hoti: Çdo sulm që bëhet ndaj botës demokratike, është sulm ndaj popullit të Kosovës

Hoti: Çdo sulm që bëhet ndaj botës demokratike, është sulm ndaj popullit të Kosovës

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Pesë të vdekur nga koronavirusi brenda 24 orësh në Kosovë

Pesë të vdekur nga koronavirusi brenda 24 orësh në Kosovë

50 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

50 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

SHBA-të, Kosova dhe Serbia nominohen për Çmimin Nobel për Paqe

SHBA-të, Kosova dhe Serbia nominohen për Çmimin Nobel për Paqe