Kosova U-21 merr një barazim pa gola kundër Azerbajxhanit në Baku

14.11.2017 17:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kosova U-21 merr një barazim pa gola kundër Azerbajxhanit në Baku

Kosova U 21 ka barazuar 0-0 me Azerbajxhanin U-21, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian në ndeshjen e zhvilluar në Baku.

Në 45 minutat e parë është zhvilluar një ndeshje e baraspeshuar.

Rastin më të mirë për Kosovën e kishte Rron Broja në minutën 34, ku nuk arriti të godas topin nga një pozitë ideale.

I njëjti lojtar gjuajti me kokë mbi portë, ndërsa pak minuta më vonë (39’), Florent Hasani pati mundësi të mirë, por goditja e tij u bllokua.

Në pjesën e dytë, rastin më të mirë e kishte Enis Bytyqi, i cili nga afërsia nuk realizoi. Në minutat e fundit Kosova kishte raste të shumta.

Në minutat e fundit, gjyqtari ndëshkoi me karton të kuq dy lojtarë vendas, pas dy kartonëve të verdhë.

Formacioni i Kosovës: Bekaj, Kolgeci, Ismajli, Feka, Hasani, Broja, Bytyqi, Jashari, Daku, Krasniqi dhe Loshaj. /Telegrafi/ 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


10 aplikacionet më të shkarkuara për iPhone në Qershor

10 aplikacionet më të shkarkuara për iPhone në Qershor

Pajisja që shërben si pasqyrë, tregon detajet dhe mangësitë e fytyrës (Video)

Pajisja që shërben si pasqyrë, tregon detajet dhe mangësitë e fytyrës (Video)

11 fotot e presidentes kroate nga finalja e Botërorit që do të mbahen mend gjatë

11 fotot e presidentes kroate nga finalja e Botërorit që do të mbahen mend gjatë

Courtois nuk e duronte festën e francezëve, refuzoi të shkoj në fushë për ta marrë titullin e portierit më të mirë

Courtois nuk e duronte festën e francezëve, refuzoi të shkoj në fushë për ta marrë titullin e portierit më të mirë

Çrregullimi i sjelljes

Çrregullimi i sjelljes

Flori Mumajesi sapo u fejua dhe na lë me misterin e MADH

Flori Mumajesi sapo u fejua dhe na lë me misterin e MADH

Ronaldo: Ishte një sfidë e mirë me Messin, por kurrë nuk e kam pasur rival

Ronaldo: Ishte një sfidë e mirë me Messin, por kurrë nuk e kam pasur rival

Telefonët Android më të prirur për të pësuar defekte

Telefonët Android më të prirur për të pësuar defekte

‘Beso’, kënga më e re nga Korab Shaqiri

‘Beso’, kënga më e re nga Korab Shaqiri

Zyrtare: Daley Blind transferohet te Ajaxi

Zyrtare: Daley Blind transferohet te Ajaxi

Operistja me nevoja të veçanta, habiti të gjithë me zërin e mahnitshëm (Video)

Operistja me nevoja të veçanta, habiti të gjithë me zërin e mahnitshëm (Video)

Përmbajtja e kalorive në alkool: Etiketat janë të nevojshme

Përmbajtja e kalorive në alkool: Etiketat janë të nevojshme

Rita Ora nominohet në dy kategori në VMA, kërkon ndihmën e publikut

Rita Ora nominohet në dy kategori në VMA, kërkon ndihmën e publikut

Roberto Martinez: Është koha e duhur që Hazard të braktis Chelsean

Roberto Martinez: Është koha e duhur që Hazard të braktis Chelsean

Xbox One pajiset me Dolby Vision

Xbox One pajiset me Dolby Vision

Rita Ora përshëndet fansat e zhveshur nga dhoma e hotelit

Rita Ora përshëndet fansat e zhveshur nga dhoma e hotelit