Kosova në kualifikimet për EuroBasket 2017

13.03.2015 23:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kosova në kualifikimet për EuroBasket 2017

Pas pranimit të Federatës së Basketbollit të Kosovës në FIBA, kjo e fundit ka paralajmëruar se nga vera do të fillojë inkuadrimin e klubeve kosovare në garat evropiane, raporton Koha.net.

Nga vjeshta e këtij viti pritet që klubet të luajnë në EuroChallenge derisa përfaqësuesja e Kosovës pritet të marrë pjesë në kualifikimet për kampionatin evropian EuroBasket 2017.

Këtë e ka konfirmuar edhe kreu i FBK-së, Erolld Belegu, i cili në emisionin Interaktiv të KTV-së, ka thënë se nga vera Kosova do të fillojë pjesëmarrjen nëpër garat evropiane me gjeneratat e reja, kurse nga vjeshta të garojë me ekipet seniore.

“Nga kjo verë Kosova do të fillojë pjesëmarrjen nëpër garat evropiane me gjeneratat e reja kurse nga vjeshta Kosova do të garojë edhe në kualifikimet për EuroBasket 2017”, ka thënë ai.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Arthur Melo: Faleminderit për interesimin e Juventusit

Arthur Melo: Faleminderit për interesimin e Juventusit

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

Zbulohet gjithçka në Angli

Zbulohet gjithçka në Angli

Griezmann, Coutinho, Pochettino… Newcastle kërkon lavdinë

Griezmann, Coutinho, Pochettino… Newcastle kërkon lavdinë

Unitedi e nxjerr Pogban në shitje

Unitedi e nxjerr Pogban në shitje

Barcelona rivalizon Realin

Barcelona rivalizon Realin

Bale dhuron 500 mijë funta në spitalin ku ka lindur për të ndihmuar në betejën ndaj koronavirusit

Bale dhuron 500 mijë funta në spitalin ku ka lindur për të ndihmuar në betejën ndaj koronavirusit

Zvicra në alarm: Talenti i Baselit pritet t’i bashko

Zvicra në alarm: Talenti i Baselit pritet t’i bashko

UEFA: Liga e Kampionëve zhvillohet dhe të përfundojë brenda muajit gusht

UEFA: Liga e Kampionëve zhvillohet dhe të përfundojë brenda muajit gusht

Tifozët e përzgjedhur si më të mirët në aspektin e mysafirëve në një votim online në Ligën Premier

Tifozët e përzgjedhur si më të mirët në aspektin e mysafirëve në një votim online në Ligën Premier

Finalja e Champions League planifikohet të luhet më 29 gusht

Finalja e Champions League planifikohet të luhet më 29 gusht

Maddisonin zëvendësues i Modricit

Maddisonin zëvendësues i Modricit

Rrëfimi i tenistit ukrainas: Më ofruan ryshfet, nuk i tregova emrat prej frikës

Rrëfimi i tenistit ukrainas: Më ofruan ryshfet, nuk i tregova emrat prej frikës

Thyen karantinën për të luajtur futboll në pyllin e Sodës, ndëshkohen 10 “lojtarët”! E pëson edhe një polic

Thyen karantinën për të luajtur futboll në pyllin e Sodës, ndëshkohen 10 “lojtarët”! E pëson edhe një polic

Legjenda e Liverpoolit fiton betejën me Covid-19, largohet nga spitali

Legjenda e Liverpoolit fiton betejën me Covid-19, largohet nga spitali