Kosova gati në karantinë të plotë, ndërsa vazhdojnë përgatitjet për festivalin “Sunny Hill” !

23.03.2020 17:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kosova gati në karantinë të plotë, ndërsa vazhdojnë përgatitjet për festivalin “Sunny Hill” !

Përhapja e virusit COVID-19 në mbarë botën ka bërë që të anulohen shumë prej ngjarjeve më të mëdha përfshirë ato në sport, kulturë e muzikë.

Megjithëse së fundmi ky virus vdekjeprurës ka prekur edhe trojet shqiptare, vë në dyshim mbajtjen e festivaleve apo koncerteve edhe në vend.

Duke qenë se “Sunny Hill” cilësohet të jetë një prej festivaleve më të mëdha e më të suksesshëm në Kosovë, bëhet e ditur se përkundër kësaj përgatitjet rreth tij tashmë kanë filluar.

Sunny Hill Festival

Lidhur me këtë, njëri prej organizatorëve të “Sunny Hill”, Alban Kastrati, në një prononcim për Telegrafin thotë se kanë filluar me përgatitjet, por varet gjithçka prej rrethaneve që krijohen në vazhdim.

“Po presim, ne jemi duke i bërë të gjitha përgatitjet për të mbajtur, mirëpo varemi prej rrethanave që krijohen”, ka thënë Alban Kastrati për Telegrafin.

“Të gjitha përgatitjet janë në vijim e sipër, psh shitjet e biletave, aktivitetet brenda festivalit, dhe ngjarjet tjera përcjellëse”, shton më tutje ai.

Kastrati po ashtu tregon se biletat do jenë në shitje së shpejti dhe se këtë vit vijnë me disa ndryshime sa i përket tyre.

“Sa më shpejt që të ketë ambient për të filluar me shitjen e biletave, ne jemi gati. Do kemi lloje të reja te biletave, kategori e grupe të reja të biletave”, vazhdon ndër tjerash Kastrati.

Festivali “Sunny Hill” përndryshe nga ky vit pritet të mbahet në Qendrën e Panaireve në Bernicë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


BQK: Po dezinfektojmë paratë e gatshme

BQK: Po dezinfektojmë paratë e gatshme

Kurti: Presidenti të mendojë për datë të zgjedhjeve, para se të kërkojë emrin e kandidatit nga VV

Kurti: Presidenti të mendojë për datë të zgjedhjeve, para se të kërkojë emrin e kandidatit nga VV

Thirrja e infektologut ndaj qytetarëve: Mos e fshihni se jeni të prekur nga koronavirusi

Thirrja e infektologut ndaj qytetarëve: Mos e fshihni se jeni të prekur nga koronavirusi

Koronavirusi rrezikon shuarjen e zejtarive në Maqedoni të Veriut

Koronavirusi rrezikon shuarjen e zejtarive në Maqedoni të Veriut

Zeka: Vonesat në mbështetje të sektorit privat shkatërrojnë ekonominë e vendit

Zeka: Vonesat në mbështetje të sektorit privat shkatërrojnë ekonominë e vendit

Vetëvendosje: President mos e shkel Kushtetutën, por vepro si në vitin 2010-2017

Vetëvendosje: President mos e shkel Kushtetutën, por vepro si në vitin 2010-2017

Mjeku i infektivit një mesazh për të varfërit: Jeta juaj është e paçmimtë, askush nuk ua rikthen

Mjeku i infektivit një mesazh për të varfërit: Jeta juaj është e paçmimtë, askush nuk ua rikthen

Fluturime për në Kosovë nuk do të ketë edhe 10 ditë

Fluturime për në Kosovë nuk do të ketë edhe 10 ditë

Qeveria shtyn vendimin për rinisjen e procesit mësimor deri më 6 prill Foto: Driton Paçarada / Koha / ilustrim

Qeveria shtyn vendimin për rinisjen e procesit mësimor deri më 6 prill Foto: Driton Paçarada / Koha / ilustrim

“E shëruara” 81 vjeçare e kronavirusit vdes disa orë pasi u shfaq në videon e duartrokitjes me doktorët

“E shëruara” 81 vjeçare e kronavirusit vdes disa orë pasi u shfaq në videon e duartrokitjes me doktorët

Veprimi human/ Spitali në Greqi i kërkon 600 maska shqiptares, kur e pyesin për çmimin mbesin pa fjalë

Veprimi human/ Spitali në Greqi i kërkon 600 maska shqiptares, kur e pyesin për çmimin mbesin pa fjalë

Edhe një rast i ri me koronavirus në Kosovë — shkon në 91 numri i të prekurve

Edhe një rast i ri me koronavirus në Kosovë — shkon në 91 numri i të prekurve

Arrestohet një serb para shtëpisë së presidentit Thaçi, i gjendet thika në veturë

Arrestohet një serb para shtëpisë së presidentit Thaçi, i gjendet thika në veturë

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Shkon në mbi 10000 numri i të vdekurve

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Shkon në mbi 10000 numri i të vdekurve

Tahiri: Për teket e pushtetit, Kurti i gatshëm të rrezikojë jetën e qytetarëve dhe sigurinë kombëtare

Tahiri: Për teket e pushtetit, Kurti i gatshëm të rrezikojë jetën e qytetarëve dhe sigurinë kombëtare

​Edhe dy raste të reja me koronavirus – 90 të prekur gjithsej

​Edhe dy raste të reja me koronavirus – 90 të prekur gjithsej