“Kosova është koloni amerikane”

31.12.2018 14:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Kosova është koloni amerikane”

Themeluesi i partisë “Front National” (Fronti Kombëtar) Jean Mari le Pen, tash në konflikt dhe në kontest gjyqësor me të bijën Marine le Pen rreth trashëgimisë së kësaj partie, ka thënë se Kosova është bërë koloni strategjike amerikane dhe se SHBA-ja aty ka bazën më të madhe ushtarake në Evropë.

“Kjo ua mundëson autoriteteve në Kosovë që të bëhen të rëndësishme. Deri kur, do ta shohim”, citon “srbijadanas” të ketë thënë Le Pen pa treguar se ku ka thënë ai kështu.

Le Pen, sipas këtij portali serb ka thënë se është kundër krijimit të ushtrisë së Kosovës, ndërkohë që Franca zyrtare ka përkrahur themelimin e saj, transmeton Koha.net.

Sipa Le Penit, shqiptarët me demografi dhe me ndihmën e Perëndimit, e kanë larguar Serbinë nga Kosova.

“Sikur Putini të kishte qenë atëhërë në pushtet në Rusi, SHBA-ja nuk do ta kishte bombarduar Serbinë dhe Kosova nuk do të ishte e pavarur”, ka thënë ai.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Serwer: Çdo ndryshim i kufijve është i rrezikshëm

Serwer: Çdo ndryshim i kufijve është i rrezikshëm

Kryeministri jep detaje rreth darkës me presidentin e ministrat, ngul këmbë për taksën

Kryeministri jep detaje rreth darkës me presidentin e ministrat, ngul këmbë për taksën

Haradinaj lut Amerikën që ta kuptojë rreth vendimit për taksën

Haradinaj lut Amerikën që ta kuptojë rreth vendimit për taksën

Sejdiu thotë se Amerika është Bibël e Kuran për shqiptarët

Sejdiu thotë se Amerika është Bibël e Kuran për shqiptarët

Shtohet presioni ndaj Haradinajt: Gjermania e porosit ta heqë taksën

Shtohet presioni ndaj Haradinajt: Gjermania e porosit ta heqë taksën

Komuna e Shtimes e gatshme për zbatimin e Programit Nacional për Rininë

Komuna e Shtimes e gatshme për zbatimin e Programit Nacional për Rininë

Nesër finalizohet platforma për dialogun, të enjten dërgohet në Kuvend

Nesër finalizohet platforma për dialogun, të enjten dërgohet në Kuvend

Daçiq: Elliot Engel merr miliona prej shqiptarëve, nuk mund të presim që ai ndryshon karshi Kosovës

Daçiq: Elliot Engel merr miliona prej shqiptarëve, nuk mund të presim që ai ndryshon karshi Kosovës

SHBA-të me letër të re për liderët e Kosovës: Nuk mund të besojmë që s’po na dëgjoni

SHBA-të me letër të re për liderët e Kosovës: Nuk mund të besojmë që s’po na dëgjoni

Ismaili merr mbështetje nga ambasadori amerikan për reformat në shëndetësi

Ismaili merr mbështetje nga ambasadori amerikan për reformat në shëndetësi

Ministri Mustafa flet për mundësinë e shkarkimit nga detyra

Ministri Mustafa flet për mundësinë e shkarkimit nga detyra

Haradinaj priti në takim kryetaren e Komitetit të Helsinkit në Serbi, Sonja Biserko

Haradinaj priti në takim kryetaren e Komitetit të Helsinkit në Serbi, Sonja Biserko

Ndërpritet greva edhe në dy klinika të QKUK-së

Ndërpritet greva edhe në dy klinika të QKUK-së

Arrestohet i dyshuari për fajde në Prishtinë

Arrestohet i dyshuari për fajde në Prishtinë

Shitja online e produkteve që rrisin epshin seksual të femrave, policia nis hetimet

Shitja online e produkteve që rrisin epshin seksual të femrave, policia nis hetimet

Ministria e Bujqësisë nuk raporton në Komision për dallaveret me grante të zbuluara nga “Koha Ditore”

Ministria e Bujqësisë nuk raporton në Komision për dallaveret me grante të zbuluara nga “Koha Ditore”