Kosova e mbyll ciklin eliminator për ‘Euro 2020’ e pafuqishme kundër Anglisë

17.11.2019 20:09

Kosova ishte e pafuqishme kundër Anglisë, në një ndeshje që u mbyll me rezultatin 0-4.

Winks shënoi në minutën e 31 pas një depërtimi të bukur në zonë. Përpjekjet e Kosovës nuk ishin të suksesshme duke bërë që pjesa e parë të mbyllej në avantazhin e miqve.

Pjesa e dytë filloi me një Kosovë e cila u hodh në sulm që në fillim por gabimet në mbrojtje e ndëshkuan sërish.

Në 10 minutat e fundit Kosova pësoi edhe 3 gola të tjerë. Në minutën e 79 Stërling jep një krosim të ulët dhe Kanë shënon golin e dytë duke përfituar nga hutumi i mbrojtjes së Kosovës.

Në minutën e 83 Stërling jep një asist për Rashford i cili me anë të një goditjeje me të djathtën mposhti portierin Muriç.

Në minutën e 90 mesfushori Dreseviç gaboi në hyrje të zonës duke i dhënë mundësinë djaloshit Mount.

Kosova e ka edhe një shans për tu kualifikuar në Euro 2020, pasi do të luajë në play-off të Nation League./tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!

Ish – diplomati serb: Shqiptarët janë të talentuar për politikë, po luajnë lojë të dyfishtë me Amerikën

“Vendimi i deputetëve për ta bërë Hotin kryeministër mund të jetë kundër vullnetit tim si qytetar, por është legjitim dhe legal”

Albin Kurti: Vendimi i Gkykatës Kushtetuese i padrejtë, ai është i papranueshëm

Kurti nuk e pranon vendimin e Kushtetueses për dekretin e Thaçit: Vendim i padrejtë e i papranushëm

Heshtja e Kurtit karshi Gjykatës Kushtetuese, nga mbrëmë nuk e tha asnjë fjalë

Kusari-Lila e quan tradhti të re për demokracinë e Kosovës vendimin e Kushtetueses