Kosnett: Energjia dhe infrastruktura moderne janë jetike për të siguruar prosperitet

11.04.2019 19:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kosnett: Energjia dhe infrastruktura moderne janë jetike për të siguruar prosperitet

Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett,sot ka vizituar KEK-un dhe minierën.

Kosnett është shprehur se së bashku me Alison kanë bërë një vizitë në korporatën energjetike dhe në minierë.

“Amerika mbështet një shumëllojshmëri të strategjisë së energjisë për Kosovën, duke përfshirë thëngjillin dhe burimet e ri-përpunueshme”, ka shkruar po ashtu Kosnett.

Ky është postimi i tij i plotë:

“Alisoni edhe unë bëmë një vizitë në korporatën energjetike KEK dhe në minierë sot. Amerika mbështet një shumëllojshmëri të strategjisë së energjisë për Kosovën, duke përfshirë thëngjillin dhe burimet e ri-përpunueshme. Siguria e energjisë dhe infrastruktura moderne janë jetike për të siguruar prosperitet,” kishte shkruar ai.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Policia e Kosovës arreston një të dyshuar për krime lufte kundër popullsisë civile

Policia e Kosovës arreston një të dyshuar për krime lufte kundër popullsisë civile

Kosnett: Energjia dhe infrastruktura moderne janë jetike për të siguruar prosperitet

Kosnett: Energjia dhe infrastruktura moderne janë jetike për të siguruar prosperitet

Tash e tutje shërbimet shëndetësore në Skenderaj ofrohen në shtëpitë e pacientëve

Tash e tutje shërbimet shëndetësore në Skenderaj ofrohen në shtëpitë e pacientëve

Incident me armë zjarri në bazën kryesore ushtarake në Maqedoninë e Veriut

Incident me armë zjarri në bazën kryesore ushtarake në Maqedoninë e Veriut

BE: Edhe Mogherini do të jetë pjesë e takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Berlin

BE: Edhe Mogherini do të jetë pjesë e takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Berlin

Haradinaj: Nuk ka pajtim me Serbinë pa e pranuar të vërtetën e së kaluarës

Haradinaj: Nuk ka pajtim me Serbinë pa e pranuar të vërtetën e së kaluarës

A do t’i ekstradojë Shkupi personat e kërkuar nga Ankaraja?

A do t’i ekstradojë Shkupi personat e kërkuar nga Ankaraja?

Zbatimi i gjuhës shqipe në gjykatat dhe prokuroritë e Maqedonisë së Veriut

Zbatimi i gjuhës shqipe në gjykatat dhe prokuroritë e Maqedonisë së Veriut

Inspektorati komunal largon pikën e një lotarie brenda hapësirave të postës

Inspektorati komunal largon pikën e një lotarie brenda hapësirave të postës

Kroacia po i kërkon 45 mijë punëtorë, ambasada në Prishtinë zgjat orarin

Kroacia po i kërkon 45 mijë punëtorë, ambasada në Prishtinë zgjat orarin

Kërkohet paraburgim për të pandehurin që tentoi t’i shmanget taksës doganore

Kërkohet paraburgim për të pandehurin që tentoi t’i shmanget taksës doganore

Ideja e çuditshme e Kurtit për ikjen e të rinjve: “Të ndërtohen banesa për çiftët e reja”

Ideja e çuditshme e Kurtit për ikjen e të rinjve: “Të ndërtohen banesa për çiftët e reja”

Qeveria e Kosovës miraton rregulloren për organizim të brendshëm të Bibliotekës Kombëtare  “Pjetër Bogdani”

Qeveria e Kosovës miraton rregulloren për organizim të brendshëm të Bibliotekës Kombëtare “Pjetër Bogdani”

Xhelal Hajrullahu jep dorëheqje nga Lëvizja Vetëvendosje

Xhelal Hajrullahu jep dorëheqje nga Lëvizja Vetëvendosje

Në 20 –vjetorin e rënies së Agim Ramadanit, në Gjilan mbillen drunj dekorativ

Në 20 –vjetorin e rënies së Agim Ramadanit, në Gjilan mbillen drunj dekorativ

Haradinaj: Kosova është e arritur e të gjithë shqiptarëve

Haradinaj: Kosova është e arritur e të gjithë shqiptarëve