Konsola e re e Microsoft është katër më e fuqishme se Xbox One X

10.06.2019 14:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Konsola e re e Microsoft është katër më e fuqishme se Xbox One X

Microsoft po punon për të krijuar Xbox më të fuqishëm që ka prodhuar ndonjëherë ndërsa përgatitet për valën e re të konsolave të lojërave.

Xbox ndau disa detaje për harduerin e ardhshëm në konferencën vjetor E3 dhe të jep përshtypjen e një hardueri të gjeneratës tjetër.

Kompania foli për ata që e quan “Projekti Scarlett.” Konsola në fjalë do të ketë teknologjinë 8K dhe të përballojë frekuencë prej 120fps.

Vonesat e hapjes së lojërave do të adresohen përmes memories SSD. Hardueri do të jetë i fuqishëm sa të përballojë teknologjinë “ray-tracing” në kohë reale.

Microsoft thotë se kjo gjeneratë do të jetë një hap madhor dhe katër më i fuqishëm sesa Xbox One X.

Konsolat e gjeneratës së ardhshme vjen për sezonin e pushimeve të 2020-ës krahas titullin Halo Infinite.

Nga ana tjetër kemi dëgjuar për planet e Sony për të lançuar konsolën e gjeneratës tjetër e cila sipas raportimeve do të ketë memorie SSD dhe gjeneratën e tretë të procesorëve AMD Ryzen. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Konsola e re e Microsoft është katër më e fuqishme se Xbox One X

Konsola e re e Microsoft është katër më e fuqishme se Xbox One X

Startupi i kriptomonedhave hakon vetveten për të shpëtuar fondet e përdoruesve

Startupi i kriptomonedhave hakon vetveten për të shpëtuar fondet e përdoruesve

Shkatërrimi i PTK-së, intervistohet ish-kryeshefi Shyqeri Haxha

Shkatërrimi i PTK-së, intervistohet ish-kryeshefi Shyqeri Haxha

Xiaomi shpjegon teknologjinë e re të kamerës transparente nën ekran

Xiaomi shpjegon teknologjinë e re të kamerës transparente nën ekran

Kina kërcënon kompanitë Amerikane që i binden ndalimit Amerikan

Kina kërcënon kompanitë Amerikane që i binden ndalimit Amerikan

Firefox bëhet me pagesë

Firefox bëhet me pagesë

Trafiku Evropian i internetit për pak minuta kaloi nga Kina

Trafiku Evropian i internetit për pak minuta kaloi nga Kina

Djali i Arkanit flet hapur, se a do ketë siguri për shqiptarin e Kosovës në Beograd!

Djali i Arkanit flet hapur, se a do ketë siguri për shqiptarin e Kosovës në Beograd!

Adrola vazhdon të mahnis me bukurinë e saj natyrale

Adrola vazhdon të mahnis me bukurinë e saj natyrale

Vendet e G20-ës shtyjnë përpara planin për taksimin e gjigantëve të teknologjisë

Vendet e G20-ës shtyjnë përpara planin për taksimin e gjigantëve të teknologjisë

Tayna mbulon me dorë pjesën intime

Tayna mbulon me dorë pjesën intime

Microsoft kishte një databazë me 10 milionë fytyra pa dijeninë e përdoruesve

Microsoft kishte një databazë me 10 milionë fytyra pa dijeninë e përdoruesve

Telekomi i Kosovës kërkon mese 22 milion euro nga qeveria e Kosovës

Telekomi i Kosovës kërkon mese 22 milion euro nga qeveria e Kosovës

Google thotë se ndërprerja e shërbimeve për Huawei kërcënim për sigurinë e SHBA

Google thotë se ndërprerja e shërbimeve për Huawei kërcënim për sigurinë e SHBA

Julia Hoxha: Intervistë me Gruaja në ICT në edicionin e 7-të të ICT Awards

Julia Hoxha: Intervistë me Gruaja në ICT në edicionin e 7-të të ICT Awards

Telefonët e rinj Huawei do të shiten pa Facebook, Instagram dhe WhatsApp

Telefonët e rinj Huawei do të shiten pa Facebook, Instagram dhe WhatsApp